Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3532
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przyłącz się do walki z białaczką. I Ty możesz uratować komuś życie!

Wtorek, 11 stycznia 2011, 13:01
Aktualizacja: 13:02
Autor: Sven
Wałbrzych: Przyłącz się do walki z białaczką. I Ty możesz uratować komuś życie!
Fot. organizatorzy
We wtorek 25 stycznia w wałbrzyskim Ośrodku Sportu i Rekreacji będzie można pomóc pani Kasi, u której stwierdzono białaczkę. Przeszczep komórek macierzystych jest dla niej jedyną szansą.

W Polsce codziennie kilka osób dowiaduje się, że ma nowotwór krwi. Dotyka to ludzi w różnym wieku, choroba nie wybiera. Niestety, znalezienie „genetycznego bliźniaka” w rodzinie nie jest tak częste, jakby się wydawało. Udaje się to tylko w około 30 % przypadków. Również wśród osób niespokrewnionych znalezienie odpowiedniego dawcy nie jest łatwe. Prawdopodobieństwo wynosi od 1:20 000 aż do 1:do kilku milionów.

Aby zostać potencjalnym dawcą komórek macierzystych i być może uratować komuś życie, trzeba się najpierw zarejestrować w bazie dawców Fundacji DKMS Polska. Procedura jest prosta. Poza podstawowymi danymi osobowymi należy oddać niewielką, niezbędną do badań ilość krwi. O dalszych formalnościach szczegółowo poinformują organizatorzy akcji.

Dzień Dawcy Szpiku dla Kasi i innych odbędzie się 25 stycznia w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu w godzinach od 10.00 do 18.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group