Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2275
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przytomne zachowanie wałbrzyskiego funkcjonariusza policji

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 14 lutego 2018, 12:32
Aktualizacja: 13:34
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjant Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej ofierze wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj około godziny 5:45 na drodze krajowej K–35 w rejonie Świebodzic.

Wałbrzyski policjant jechał samochodem na poranną służbę. Na drodze krajowej K-35 w rejonie Świebodzic zauważył stojący na środku skrzyżowania rozbity samochód dostawczy. Funkcjonariusz widząc, że doszło do wypadku najpierw zadbał o swoje bezpieczeństwo, ocenił ilu jest poszkodowanych i w jakim są stanie, zadzwonił pod numer alarmowy i kolejno podjął akcję ratowniczą.

W rozbitym samochodzie dostawczym znajdował się przytomny mężczyzna, który o własnych siłach wyszedł z pojazdu. Kilkadziesiąt metrów dalej wbity w bariery energochłonne stał natomiast samochód osobowy. Z wnętrza pojazdu wydobywał się dym, a na fotelu kierowcy leżał nieprzytomny, zakrwawiony mężczyzna. Policjant wiedział, że może dojść do samozapłonu samochodu, dlatego wraz z kilkoma innymi osobami, w bezpieczny sposób wyciągnął mężczyznę i przetransportował poza drogę, a następnie nadzorował czynności życiowe do czasu przyjazdu specjalistycznych służb.

Ostatecznie po kilku minutach na miejscu zdarzenia był już Zespół Ratownictwa Medycznego, którego ratownicy udzielili poszkodowanemu profesjonalnej pomocy medycznej, a strażacy oraz policjanci przeprowadzili dalsze czynności w sprawie wypadku.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group