Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4246
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Publiczne za niepubliczne

Piątek, 12 lipca 2019, 10:34
Aktualizacja: Niedziela, 14 lipca 2019, 9:00
Autor: PAW
Wałbrzych: Publiczne za niepubliczne
Fot. Robert Bajek
Od 1 września na ulicy Grodzkiej w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze funkcjonować zacznie Przedszkole Samorządowe nr 8. Taką decyzję podczas wczorajszej sesji podjęli radni miejscy.

Przedszkole Samorządowe nr 8 powstanie w miejscu, gdzie dotychczas działało wiele lat Przedszkole Niepubliczne "Stokrotka".
- Przejęliśmy tę placówkę niepubliczną, bowiem dotychczasowa dyrektor przedszkola "Stokrotka" postanowiła przejść na emeryturę - tłumaczy Anna Elżbieciak-Stec z UM w Wałbrzychu. - W dzielnicy Podzamcze jest wciąż duże zapotrzebowanie na miejsca w przedszkolu i stąd nasza decyzja o przejęciu tej placówki.

Koszt utrzymania placówki spadnie więc teraz na samorząd, a przystosowanie obiektu do warunków pozwalających prowadzić tu przedszkole publiczne wyniesie około 25 tysięcy złotych. Znajdzie tu miejsce 150 dzieci, co z pewnością cieszy mieszkańców największej wałbrzyskiej dzielnicy. Przedszkole będzie nieodpłatne. Ważną informacją jest również to, że znajdzie tu zatrudnienie większa o połowę niż dotychczas kadra pedagogiczna, bowiem warunki stawiane przedszkolom niepublicznym są znacznie łagodniejsze niż tym publicznym.
- Stan zatrudnienia w przedszkolu zwiększy się o drugie tyle. Myślę, że zarówno rodzice, jak i dzieci i dotychczasowi pracownicy przedszkola, powinni być zadowoleni - podsumowuje Anna Elżbieciak-Stec.

Twoja reakcja na artykuł?

13
62%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
5
24%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group