Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2107
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Puchar Polski w Four Crossie

Wiadomości: Szczawno-Zdrój
Czwartek, 9 września 2010, 15:06
Aktualizacja: 15:06
Autor: red
Fot. organizatorzy
Już w sobotę 11 września w Szczawnie–Zdroju rywalizować będą zawodnicy Four Crossu.

7 sierpnia z powodu potężnej, połączonej z mocnymi wyładowaniami ulewy, nie udało się przeprowadzić trzeciej edycji Pucharu Polski w four crossie w Szczawnie-Zdroju. Zawody przeniesiono na 11 września. Zapraszamy na Słoneczną Polanę 11 września!.

Dla MTB Wieża Anna Szczawno-Zdrój będzie to wyjątkowa impreza – odbędzie się w 10. rocznicę powstania klubu. Klub został założony dokładnie 8 września 2000 roku przez prezesa Andrzeja Skrzypczaka. Przez długi czas klub składał się z dwóch sekcji – XC i Dual/DH. Od kilku lat działalność Wieży skupia się już tylko wokół Four Crossu – tym bardziej miło będzie nam świętować okrągłą rocznicę podczas zawodów Pucharu Polski, które – ze względu na nową datę – będą ostatnimi z tego cyklu w sezonie 2010.

Powodów do świętowania jest zresztą więcej, jak chociażby niesamowity start Roberta Kuleszy w zawodach Pucharu Świata w Val di Sole. Dzięki doskonałemu ósmemu miejscu Robert mocno awansował – w najnowszym rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej jest na 34. miejscu na świecie i jest to najwyższa pozycja polskiego zawodnika w klasyfikacji UCI w historii! Dodajmy również, że Kulesza jest 10. zawodnikiem globu do 23 roku życia oraz aktualnym mistrzem Polski w BMX Racing. Poza tym, dzięki jego wynikowi z Włoch, awansowała także Polska reprezentacja – w tej chwili mamy 11. Miejsce na świecie.

Jeśli chodzi o finałową rozgrywkę Pucharu Polski w Szczawnie-Zdroju, to zawody zostaną rozegrane w dwóch kategoriach – Elita i Junior. Obowiązkowe jest posiadanie licencji UCI wydanej przez narodowy związek kolarski, a – w przypadku zawodników, którzy mają mniej niż 18 lat – aktualne badania lekarskie oraz pisemna zgoda rodziców bądź opiekunów prawnych na udział w zawodach.

Ponieważ będą to ostatnie zawody tegorocznego Pucharu Polski, oprócz pucharów i dyplomów za edycję rozdamy także puchary i dyplomy za klasyfikację generalną. Udział w zawodach jest bezpłatny. Organizatorami są Uzdrowiskowa Gmina Miejska z burmistrzem Tadeuszem Wlaźlakiem oraz Klub Kolarstwa Górskiego MTB Wieża Anna Szczawno-Zdrój. Zapraszamy wszystkich miłośników ekstremalnych wrażeń na dwóch kółkach w sobotę na Słoneczną Polanę!

PROGRAM ZAWODÓW
10:30-11:30 – potwierdzenie zapisów internetowych
11:00-13:00 – trening
13:10-13:20 – odprawa techniczna i oficjalne otwarcie zawodów
13:30-14:30 – kwalifikacje
15:00-16:00 – wyścigi finałowe

Ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców – ok. 15 minut po zakończeniu zawodów.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group