Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2276
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Puść książkę w obieg!

Środa, 14 czerwca 2017, 6:42
Autor: red
Wałbrzych: Puść książkę w obieg!
Fot. organizatorzy
Jeśli jeszcze ktoś nie słyszał o wędrujących książkach, to za chwilę, bo w sobotę 17 czerwca w Parku Sobieskiego będzie miał okazję nie tylko dowiedzieć się, ale też wziąć udział w tym wydarzeniu. Trzeba jedynie przynieść książkę, którą chcemy „uwolnić z naszych półek”.

Stowarzyszenie Inicjatywa Polska Dolny Śląsk, w ramach III Ekologicznego Pikniku Rodzinnego w Parku Sobieskiego (Ogród Różany poniżej kortów), rozpoczyna akcję znaną już na całym świecie. Na czym ona polega?

– Jeśli lubisz czytać książki albo chcesz podarować książce drugie życie lub chcesz zarazić innych chęcią czytania książek, to koniecznie musimy spotkać się w sobotę 17 czerwca w Parku Sobieskiego. W tym miejscu przekażemy wałbrzyszanom już zebrane książki w ramach naszej akcji, ale chętnie przyjmiemy te, które nam przyniosą i je również będziemy „uwalniać”. Chodzi o to, aby wymieniać się książkami, coś w rodzaju mobilnej biblioteki. Warunek jest jeden – trzeba te książki zostawiać w wymienionych przez nas miejscach, aby inni mogli do akcji się włączyć – tłumaczy Danuta Magryś, koordynatorka akcji z IP w Wałbrzychu.

– Założeniem akcji jest propagowanie czytelnictwa i czerpania radości z czytania książek. Jeżeli słyszymy, że Polacy nie znajdują czasu na czytanie książek, to wychodzi z pomocą i umieszczamy te książki w miejscach, gdzie zazwyczaj czekamy. Czyli wszelkie poczekalnie w przychodniach, dworcach, przystankach, kawiarniach. Listę i mapkę miejsc będzie można znaleźć już za chwilę na Facebooku Inicjatywa Polska Dolny Śląsk. Zaczynamy 17 czerwca, a później akcja przechodzi poniekąd w ręce mieszkańców Wałbrzycha, którzy będą wymieniać się książkami – dodaje Marcin Sterenga z wałbrzyskiej IP.

Aby nie popełnić błędu jest i cała instrukcja:

1. Odbierz książkę podczas Ekologicznego Pikniku Rodzinnego lub pobierz wybraną przez siebie książkę z wyznaczonego punktu w mieście.

2. W ten dzień możesz również PRZYNIEŚĆ do naszego punktu książki, aby podarować je komuś innemu.

3. Przeczytaj w swoim ulubionym tempie.

4. Zrób zdjęcie z książką i dodaj na portal Facebook z dopiskiem #InicjatywaPolskaDolnySlask lub po prostu prześlij nam zdjęcie w wiadomości na Facebooku - profil Inicjatywa Polska Dolny Śląsk.

5. Zostaw książkę w autobusie Komunikacji Miejskiej w Wałbrzychu lub w wyznaczonym punkcie.

Dodatkowe informacje będzie można otrzymać także w czasie rozpoczęcia akcji, czyli 17 czerwca, w sobotę od godziny 15.00 – Park Sobieskiego, Ogród Różany.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group