Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4456
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: PWSZ Wałbrzych płaci studentom i pracodawcom za praktyki zawodowe

Czwartek, 30 listopada 2017, 11:27
Autor: red
Wałbrzych: PWSZ Wałbrzych płaci studentom i pracodawcom za praktyki zawodowe
Fot. PWSZ Wałbrzych
Biuro karier Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowa im. Angelusa Silesia w Wałbrzychu rozpoczęło rekrutację do trzeciej części projektu pozakonkursowego o charakterze koncepcyjnym pt. „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Do tej pory projektem objętych zostało 68 studentów, a alokacja środków wyniosła 1 144 470, 60 zł. Trzeci nabór skierowany został do studentów studiów pierwszego stopnia kierunków o profilu praktycznym: Kosmetologia (II i III rok) i Pedagogika (II rok) oraz studentów kierunków drugiego stopnia, tj. Administracja i Logistyka, którzy zrealizowali pierwszy etap praktyki kursowej, ujętej w programie kształcenia. W tym naborze przewidziano miejsce dla 40 studentów. Studenci, którzy wezmą udział w programie otrzymują za każdy zrealizowany miesiąc praktyki (łącznie 5 miesięcy) stypendium w wysokości 2 300 zł, zatem w całym okresie realizacji Projektu daje to kwotę 11 500 zł.

Oprócz rekrutacji studentów wałbrzyska uczelnia szuka także firm, które chciałyby wziąć udział w projekcie i przyjąć studentów na praktykę. Opiekun zakładowy w firmie, która zakwalifikuje się do udziału w „Programie praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” za każdego studenta przyjętego na praktykę otrzyma 1000 zł brutto miesięcznie przez okres trzech miesięcy praktyki pilotażowej. Rekrutacja do Projektu (III nabór) trwa do 8 grudnia 2017 r.

Szczegółowe informacje o naborze firm można znaleźć na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej PWSZ www.bip.pwsz.com.pl w zakładce „Ogłoszenia” lub u mgr Mirosławy Nikodemskiej, koordynatora ds. praktyk studenckich (ul. Zamkowa 4, pokój 27, tel. 74 641 92 34, mnikodemska@pwsz.com.pl).

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group