Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2062
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PWSZ Wałbrzych Uczelnią Liderów

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 21 czerwca 2017, 13:13
Aktualizacja: 13:14
Autor: red
Fot. PWSZ Wałbrzych
W Pałacu Staszica w Warszawie Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencja PRC wręczyła certyfikaty „Uczelnia Liderów”, w kolejnej edycji Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych.

Wśród wyróżnionych uczelni, drugi raz znalazła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Podczas uroczystości rektorzy, kanclerze i dziekani reprezentujący uczelnie z całej Polski odebrali dokumenty potwierdzające pozytywny wynik środowiskowego postępowania akredytacyjnego, w którym oceniano m.in. efektywność i skuteczność szkół wyższych w dziedzinie kształcenia praktycznego i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. W tym roku certyfikatem „Uczelnia Liderów” wyróżniono 22 uczelnie, w tym uczelnie akademickie, państwowe wyższe szkoły zawodowe i szkoły wyższe niepubliczne.  Misją Programu „Uczelnia Liderów” jest identyfikowanie i promowanie najlepszych polskich uczelni, cechujących się otwartością na potrzeby otoczenia zewnętrznego i wdrażających oryginalne, nietuzinkowe projekty w zakresie współpracy z pracodawcami.

Przyznanie certyfikatu „Uczelnia Liderów” oznacza, że – w opinii komisji certyfikacyjnej – PWSZ Wałbrzych stara się kształcić liderów (absolwentów kreatywnych, innowacyjnych, twórczych), wyróżnia się na tle innych uczelni jako inwestująca w kształcenie dla rynku pracy i otoczenia gospodarczego, aktywnie współpracuje z otoczeniem społecznym, w tym otoczeniem międzynarodowym, w sposób szczególny dba o praktyczną edukację swoich studentów oraz przygotowuje ich, by mogli w sposób skuteczny i efektywny osiągać w przyszłości sukcesy na rynku pracy w Polsce i Unii Europejskiej, stara się wcielać w życie idee uczelni przedsiębiorczej i społecznie odpowiedzialnej oraz inwestuje w innowacje edukacyjne.

Na dodatkową uwagę zasługuje fakt, przyznania przez kapitułę Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu wyróżnienia specjalnego „Primus”. Wyróżnienie to, otrzymują uczelnie, które w danej edycji programu uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group