Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 3195
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Radni Langer i Rząsowski zgłaszają swoje zastrzeżenia do sposobu procedowania uchwał

Wtorek, 5 grudnia 2017, 15:16
Autor: PAW
Wałbrzych: Radni Langer i Rząsowski zgłaszają swoje zastrzeżenia do sposobu procedowania uchwał
Fot. red
Podczas ostatniej sesji rady miasta Wałbrzycha, radni Jerzy Langer i Marek Rząsowski, mimo że w wielu sprawach mają zupełnie inne poglądy, razem wyrazili swoje niezadowolenie z wprowadzania do porządku obrad zmian do uchwały budżetowej.

Taka sytuacja, że radni tuż przed sesją otrzymują materiały dotyczące zmian w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej, mają w wałbrzyskiej radzie miejsce dość często.
- Uważam, że radni powinni mieć czas zapoznać się z tymi zmianami, bo przecież decydują one o budżecie naszego miasta i dlatego ta uchwała powinna zostać przesunięta na kolejną sesję - twierdzi Jerzy Langer.

Marek Rząsowski również ma zastrzeżenia do takiego sposobu procedowania uchwał.
- Wprowadzamy kilkadziesiąt zmian do budżetu, decydujemy o milionach złotych. Rozumiem, że zdarzają się sytuacje wyjątkowe, ale to stało się w naszej radzie pewną regułą, że dostajemy te materiały tuż przed sesją - mówi Rząsowski.

Wniosek Jerzego Langera o przesunięcie tego projektu uchwały na kolejną sesję, zgodnie z przewidywaniami, upadł. Radni podjęli uchwałę zgodnie z proponowanymi zmianami.
- Sytuacja rozwija się dynamicznie, zbliża się koniec roku i zachodzi potrzeba wprowadzenia zmian do budżetu. To żywy organizm i czasem należy być wyrozumiałym w kwestii wprowadzania zmian do budżetu - podsumowuje prezydent Roman Szełemej.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group