Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2231
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Radni Sejmiku Dolnośląskiego nagrodzili Wałbrzysko–Kłodzką Grupę GOPR

Wiadomości: REGION
Środa, 3 października 2012, 16:05
Aktualizacja: Czwartek, 4 października 2012, 7:17
Autor: red
Fot. UMWD
Instytucje i organizacje z naszego regionu zostały nagrodzone podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Sesję Sejmiku Województwa Dolnośląskiego otworzyły informacje i komunikaty Przewodniczącego Sejmiku Województwa Jerzego Pokoja, w których przedstawił działalność wszystkich radnych w okresie między sesjami.

Radni Województwa przyjęli uchwałę o przyznaniu tytułu Honorowego Obywatela Dolnego Śląska CIVI HONORARIO dla płk dr Jerzego Woźniaka, żołnierza AK, po wojnie znanego pulmonologa we wrocławskim szpitalu chorób płuc przy ul. Grabiszyńskiej. Wręczenie tytułu i odczytanie laudacji będzie miało miejsce podczas uroczystej sesji Sejmiku Województwa z okazji Święta Województwa Dolnośląskiego, która odbędzie się 15 października 2012 roku w Legnicy, w Teatrze im. Modrzejewskiej. Tytuł ten przyznawany jest za wybitne zasługi dla Dolnego Śląska, do tej pory przyznano go m.in. Władysławowi Bartoszewskiemu, Ks. Kardynałowi Henrykowi Gulbinowiczowi, czy profesorowi Leonowi Kieresowi.

Kolejne uchwały dotyczyły przyznania złotych i srebrnych Odznak Honorowych Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. Złotą Odznaką wyróżnione zostały instytucje: Dolnośląski Okręg Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Karkonoska Grupa GOPR, Wałbrzysko – Kłodzka Grupa GOPR oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Wśród osób fizycznych odznaki przyznano członkom obu grup Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które w tym roku obchodzi 60-lecie swojego istnienia.

Radni przyjęli również uchwałę w sprawie udzielenia z budżetu Dolnego Śląska pomocy finansowej dla gmin wiejskich na dofinansowanie przedszkoli w ramach projektu „Akademia Przedszkolaka”. Przegłosowano również uchwałę udzielającą dotacji Gminie Kłodzko na wyposażenie i rozpoczęcie działalności Centrum Integracji Społecznej.

Marszałek Rafał Jurkowlaniec w swoich komunikatach poinformował m.in. o zawieszeniu wiechy na powstającym budynku Nowego Szpitala Wojewódzkiego na Stabłowicach we Wrocławiu, co oznacza, że budynek jest gotowy w stanie „surowym”, przed zimą założone będą okna i drzwi i prace będą kontynuowane zimą.

Skarbnik Województwa, Elżbieta Berezowska poinformowała radnych o przebiegu wykonania budżetu województwa w I półroczu 2012 roku. Mówiła również o kształcie Wieloletniej Prognozy Finansowej województwa według stanu na 30 czerwca 2012 roku.

W przerwie obrad sejmiku, przed salą zaprezentowała swoje wyroby Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa – www.dobrawidawa.pl , która przybyła na zaproszenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Kończąc XXVI sesję sejmiku Przewodniczący Jerzy Pokój zaprosił wszystkich obecnych na sali na XXVII uroczystą sesję z okazji trzecich obchodów Święta Województwa Dolnośląskiego. Święto Województwa, uchwałą sejmiku w 2009 roku, wyznaczone jest na dzień 16 października, jest to również dzień św. Jadwigi Śląskiej – patronki Śląska, Polski i Europy, a także patronki pojednania między narodami.

www.umwd.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group