Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4727
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Radny Arkadiusz Mucha zrezygnował z członkostwa w klubie Nasz Powiat

Niedziela, 23 lutego 2014, 9:30
Aktualizacja: Wtorek, 25 lutego 2014, 8:26
Autor: PAW
powiat wałbrzyski: Radny Arkadiusz Mucha zrezygnował z członkostwa w klubie Nasz Powiat
Fot. red.
Członek Zarządu Powiatu Arkadiusz Mucha podjął decyzję o rezygnacji z członkostwa w klubie radnych Nasz Powiat.

Nasz Powiat wygrał wybory do Rady Powiatu Wałbrzyskiego. Do nowej Rady wprowadził 7 swoich przedstawicieli. By kierować pracami powiatu, Nasz Powiat jednak musiał zawiązać koalicję, do której przystąpili radni: Beata Żołnieruk oraz Andrzej Lipiński i Jarosław Janiszewski.

Większością głosów koalicja wybrała na starostę Józefa Piksę, jego zastępcą został Andrzej Lipiński, a nieetatowym członkiem Zarządu Arkadiusz Mucha. Koalicja zadecydowała również, że przewodniczącym rady zostanie Jerzy Detyna, a jego zastępcami będą koalicyjni radni Beata Żołnieruk oraz Jarosław Janiszewski.

Po kilku miesiącach rządzenia coś się jednak zaczęło sypać w koalicji, bowiem Beata Żołnieruk najpierw zrezygnowała z bycia wiceprzewodniczącą argumentując to brakiem porozumienia z przewodniczącym Detyną, a następnie przeszła do opozycji. Kolejnym zgrzytem była rezygnacja Detyny z funkcji przewodniczącego. Stało się to na ostatniej w 2013 roku sesji. W styczniu Detyna zmienił decyzję i na stanowisku pozostał, a argumentował to głosami poparcia ze strony wielu środowisk. Wreszcie zastanawiający jest również wybór na szefa klubu Nasz Powiat Kamila Orpla, a więc radnego, który w czasie głosowania nad budżetem na 2014 rok, zagłosował przeciwko temu budżetowi, mimo że jest w koalicji. Orpel w tym przypadku głosował ramię w ramię z Longinem Rosiakiem, Krzysztofem Kwiatkowskim i Beatą Żołnieruk.

Wygląda na to, że teraz ma miejsce kolejny kryzys w koalicji. Arkadiusz Mucha potwierdził, że złożył w biurze rady wniosek, w którym informuje o rezygnacji z członkostwa w klubie radnych Nasz Powiat. Jednocześnie podkreśla, że nie oznacza to, że przechodzi do opozycji. Czy radny zachowa stanowisko nieetatowego członka Zarządu? Czas pokaże…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group