Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3163
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Radny Kwiatkowski domaga się przywrócenia pełnego ruchu na drodze Jugowice–Lubachów

Piątek, 13 grudnia 2013, 14:40
Aktualizacja: Sobota, 14 grudnia 2013, 7:41
Autor: opr. PAW
powiat wałbrzyski: Radny Kwiatkowski domaga się przywrócenia pełnego ruchu na drodze Jugowice–Lubachów
Fot. PAW
Wałbrzyska Wspólnota Samorządowa i jej radny Krzysztof Kwiatkowski nie przestają drążyć tematu dróg powiatowych. Tym razem Kwiatkowski złożył interpelację dotyczącą przywrócenia pełnego ruchu kołowego na drodze Jugowice–Lubachów.

W interpelacji Krzysztofa Kwiatkowskiego czytamy m.in. „Przedmiotowy odcinek drogi stanowi najkrótsze i tranzytowe połączenie w kierunku Walimia, Jedliny Zdroju, Głuszycy i Nowej Rudy. Zastosowanie ograniczenia tonażowego do 15 ton masy całkowitej, powoduje wzrost kosztów transportu dla znacznej części mieszkańców i firm zlokalizowanych w wyżej wymienionych gminach. … Starosta wałbrzyski jest organem, który wprowadził bezmyślne ograniczenia na dwóch równoległych drogach powiatowych. Swoim postępowaniem zmusza mieszkańców i przedsiębiorców do pokonywania trasy objazdami przez Wałbrzych lub Kłodzko. W Powiecie Wałbrzyskim każde miejsce pracy jest na wagę złota i Zarząd Powiatu ma obowiązek likwidowania czynników mogących wpłynąć na likwidację tych miejsc. ..”

Na interpelację radnego Kwiatkowskiego odpowiedział przewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego Jerzy Detyna.
„…Radny Krzysztof Kwiatkowski w swojej interpelacji mija się z prawdą przez co wprowadza opinię publiczną w błąd. Już w miesiącu kwietniu radny był poinformowany, że organizacja ruchu na drodze powiatowej Jugowice-Zagórze Śląskie została wprowadzona w 2010 roku po interwencji mieszkańców Jugowic przez Wójta Gminy Walim, a nie Starostę...”

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group