Poniedziałek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Radny Rząsowski nie popiera zmian w budżecie

Wtorek, 27 lutego 2018, 13:39
Aktualizacja: Środa, 28 lutego 2018, 10:45
Autor: PAW
Wałbrzych: Radny Rząsowski nie popiera zmian w budżecie
Fot. red
Podczas dzisiejszej sesji sporo emocji wywołał punkt związany z wprowadzeniem zmian do budżetu Gminy Wałbrzych.

Tradycyjnie niezbyt szeroka grupa radnych miała ochotę na zabieranie głosu w tym właśnie punkcie. Nie wiemy z czego ta bierność wynika. Być może radni z materiałami dotyczącymi budżetu miasta zapoznają się szczegółowo w domu przed przyjściem na sesję i nie muszą zadawać pytań skarbnik miasta czy też prezydentowi. Jednym z wyjątków jest radny Marek Rząsowski, który zadaje pytania i jest dociekliwy w kwestiach finansowych. Nie inaczej było i tym razem.
- Wyrażamy podczas dzisiejszej sesji wstępną zgodę na zbycie udziałów w spółkach miejskich na rzecz Państwowego Funduszu Rozwoju za kwotę 12 milionów złotych - mówi radny. - Może kiedyś dowiemy się, o jakie spółki chodzi, ale uważam, że nie jest to dobre rozwiązanie, a poza tym otrzymałem kilkustronnicową odpowiedź, z której niewiele w tym temacie wynika.

Radny Marek Rząsowski poruszył również kilka innych kwestii dotyczących wprowadzenia zmian do budżetu. Mówił m.in. o 120 tys. zł na projekt, który zakłada korzystanie nieokreślonej grupy dzieci z obserwatorium astronomicznego u sióstr Niepokalanek.
- To jest moim zdaniem taka próba dofinansowania sióstr Niepokalanek - mówi radny. - Brakuje w szkołach pracowni przedmiotowych, a tu wydajemy ponad 100 tys. zł na zajęcia w obserwatorium astronomicznym. Mam mieszane uczucia, bo podczas prac komisji nie było o tym mowy.

Radny nie jest przekonany do tego pomysłu, bowiem nie zostało określone, ile wałbrzyskich dzieci zostanie objętych tym projektem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group