Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3735
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Radny Rząsowski nie popiera zmian w budżecie

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 27 lutego 2018, 13:39
Aktualizacja: Środa, 28 lutego 2018, 10:45
Autor: PAW
Fot. red
Podczas dzisiejszej sesji sporo emocji wywołał punkt związany z wprowadzeniem zmian do budżetu Gminy Wałbrzych.

Tradycyjnie niezbyt szeroka grupa radnych miała ochotę na zabieranie głosu w tym właśnie punkcie. Nie wiemy z czego ta bierność wynika. Być może radni z materiałami dotyczącymi budżetu miasta zapoznają się szczegółowo w domu przed przyjściem na sesję i nie muszą zadawać pytań skarbnik miasta czy też prezydentowi. Jednym z wyjątków jest radny Marek Rząsowski, który zadaje pytania i jest dociekliwy w kwestiach finansowych. Nie inaczej było i tym razem.
- Wyrażamy podczas dzisiejszej sesji wstępną zgodę na zbycie udziałów w spółkach miejskich na rzecz Państwowego Funduszu Rozwoju za kwotę 12 milionów złotych - mówi radny. - Może kiedyś dowiemy się, o jakie spółki chodzi, ale uważam, że nie jest to dobre rozwiązanie, a poza tym otrzymałem kilkustronnicową odpowiedź, z której niewiele w tym temacie wynika.

Radny Marek Rząsowski poruszył również kilka innych kwestii dotyczących wprowadzenia zmian do budżetu. Mówił m.in. o 120 tys. zł na projekt, który zakłada korzystanie nieokreślonej grupy dzieci z obserwatorium astronomicznego u sióstr Niepokalanek.
- To jest moim zdaniem taka próba dofinansowania sióstr Niepokalanek - mówi radny. - Brakuje w szkołach pracowni przedmiotowych, a tu wydajemy ponad 100 tys. zł na zajęcia w obserwatorium astronomicznym. Mam mieszane uczucia, bo podczas prac komisji nie było o tym mowy.

Radny nie jest przekonany do tego pomysłu, bowiem nie zostało określone, ile wałbrzyskich dzieci zostanie objętych tym projektem.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~11111 27-02-2018 15:01
Może na jego przedszkola by chciał dotacje .
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 27-02-2018 15:11
Kurcze a jak 300 tysi Walbrzych placil na reklamy w prywatnej gazetca Adasia Michnika w Gazecie Wyborczej... To Rzasowski mowil, ze to so wydane pieniadze OK, bo gazete wyborcza czytaja bardziej swiadomi ludzi ehehehe. Zas po aferze korupcyjnej w Walbrzychu powiedzial, ze jedyna wina PO w korupcji wyborczej bylo to , ze PO dala sie zlapac. Potem niby rozwiazali struktury PO i co widzimy? Od czasu korupcji wyborczej te same ryje rzadza... Naweet Kruczkowski zasiada sobie w spolce miejskiej. Ale co sie dowiadujemy, Romek i PO sprzedaja kolejne spolki miejskie... Chca wszystkie srebra walbrzyskie sprzedac przed strata wladzy? CO oniw wyprawiaja!! Jak sobie nie radzicie to do dymisji, a nie ze wyprzedajecie Walbrzych!! SITWA!!!
~piotr 27-02-2018 16:21
Ja jako wałbrzyszanin chciałbym wiedzieć o jakie spóki chodzi i czy to zwiazane jest równiez ze sprzedażą majątku tych spółek tzn w ramach akcji czy nabywaja majatek tych spółek np. Zamek Książ
~Doval 27-02-2018 17:47
Szkoda,że tylko pan Marek jest przygotowany do sesji;a co robi reszta radnych? godzi się na wszystko? żałosne towarzycho.
~Won PO 27-02-2018 18:34
Garkotłuki przy władzy!!!! Mądrości smieszne wyglaszacie .....jakich pracodawcow przyciągneliscie do Walbrzycha aby mlodzi ludzie mogli pracować???? Parzycie tylko jak tu z przekretow się dorobic!!!!
~Tor 27-02-2018 19:00
Nie tylko pan Marek jest przygotowany bo wszyscy wiedzą ale milczą sprzedali PEC sprzedadzą resztę ale marnotrawnego spółki typu mzbm i mzuk będą dalej finansowane z gminnych pieniędzy gdzie tak naprawdę są nie potrzebni,pokażcie ile mzuk zarobił abile dostał z miasta to jest chory układ romana
~wyzwalacz 27-02-2018 19:28
Gdyby ktoś przeanalizował budżet pod kątem etyki czy to świeckiej czy chrześcijańskiej to pytaniami i objekcjami mógłby zasypać gminę. Bo na razie budżet jest kompromisem: Kto kradnie, kto częściowo kradnie a kto nie kradnie.
~podatnik 27-02-2018 20:02
Wydajcie resztę na kościoły i o resztę będziemy się modlić!
najnaj 27-02-2018 23:53
Ciekawe czy pracownicy sprzedawanych spółek wiedzą co się z nimi stanie gdy komuś się nie spodoba i zechce spółkę jako właściciel zlikwidować. Romek chyba rzutem na taśmę ratuje się przed wyborami potajemnie pozyskując kasę na śmieszne i nikomu nie potrzebne inwestycje. A gdzie podziała się krzycząca zawsze p. Roszak?
~Paweł 28-02-2018 7:35
Doskonały pomysł prezydenta na kupno siostrzyczek przed wyborami. Nie mógł im dofinansować budowy obserwatorium jak chciały bo to prywatna szkoła ale obiecał że jakoś im pomoże no i znalazł rozwiązanie - damy kupę kasy na zajęcia i wyślemy tam dzieci. Tylko obserwatorium jest przecież rzekomo bezpłatnie udostępniane więc na za co ta kasa? Może wynagrodzenie za "prowadzenie" zajęć?
~wyzwalacz 28-02-2018 11:53
W ręku prezydenta jest skupiona zbyt duża władza.I tu jest pies pogrzebany.
~torzawa 28-02-2018 12:37
uklad uklad a moze dzieci z romka rodziny uczeszczaja do szkoly siostr a to wiele wyjasni bo to nie przypadek,siostry zainwestowaly z zapewnieniem ze kase w jakis sposob dostana od miasta

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group