Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 3060
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Radzą sobie mimo pandemii

Sobota, 26 grudnia 2020, 6:30
Autor: red
Wałbrzych: Radzą sobie mimo pandemii
Fot. użyczone
Drodzy Przyjaciele Dzieci z Wałbrzycha, pewnie zastanawiacie się, jak dzieciaki, którymi opiekuje się wałbrzyska fundacja Garczyńskiej, radzą sobie w czasie covida.

Dla dzieciaków, którymi opiekuje się wałbrzyska fundacja Garczyńskiej pandemia to szczególnie trudny czas. Świetlica jest nieczynna, a w domach słabo z żywnością, zimno i nikt nie pomoże w lekcjach. Bywa, że brakuje spokoju, troski a czasem nawet bardzo podstawowej opieki. Trzymajmy kciuki, żeby życie jak najprędzej wróciło do normy, a świetlica znów mogła działać. Tym dzieciakom jest teraz naprawdę bardzo, bardzo ciężko, i niestety zapominają czytania, liczenia, pisania. Wiadomo, świetlica musi być zamknięta (przepisy), ale 1 raz na tydzień w grupach 3-osobowych odbywają się zajęcia z angielskiego. Dzieciaki wyczekują na te spotkania cały tydzień. Jedynie wtedy mogą być w świetlicy, spotkać się z innymi dziećmi, zaznać ciepła, dobroci, zabawy! Dzieciom niemal codziennie są wydawane paczki żywnościowe, bo bieda tam niewyobrażalna. W grudniu każde dzieci wyczekują prezentów, a tu taka covidioza- dzielne Anioły z Fundacji (Pani Ania, Pani Renata, Pani Brygida i Siostra Daniela) przygotowały paczki na Mikołajki. Święta musiały jakkolwiek być uroczystością, więc z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych, w małych grupkach odbyły się mini-wigilie, oczywiście z prezentami, Dzielne wychowawczynie i Pani Brygida i Siostra Daniela od tygodni gromadziły przeróżne słodkości i zabawki, A teraz wszystkie te cuda trafiły do rąk dzieciaków.
- Rok temu udało się być z nimi podczas Wigilii. Wciąż mam w oczach drobne ciałka i zmęczone buzie tych dzieci. Wszystkie chude i wszystkie po przejściach. Jak dobrze, że jest świetlica Fundacji Edukacyjnej im. S. Wandy Garczyńskiej. Robią tyle dobrego, a przecież to garstka osób - aniołów, które w realny sposób poprawiają codzienność dzieci z najbiedniejszej dzielnicy Wałbrzycha, a i być może poprawią też ich przyszłość (pomoc w nauce, dodawanie wiary w siebie) - mówi wolontariuszka Beata Rudnicka.

Pewnie zastanawiacie się, czemu w tym roku nie było głosowania na dzieciaki z naszej świetlicy? Otóż organizatorzy konkursu przenieśli grudniowe głosowanie na luty!

TAK, GŁOSOWANIE NA NASZE DZIECIAKI ODBĘDZIE SIĘ 12-14 LUTEGO 2021. POWIADOMCIE ZNAJOMYCH, PODAJCIE DALEJ, ZAPISZCIE w KALENDARZACH. 12-14 LUTEGO głosujemy na dzieciaki z Wałbrzycha. Jak zwykle nakręcony zostanie filmik o tym, co się działo w świetlicy w 2020 roku, jak sobie radzą dzieci i jak zwykle prosimy o głosy. Jak zwykle będzie można głosować tylko przez 2 doby (12 lutego od 18.00 do 14 lutego do 18.00), ale za to można głosować kilka razy i z każdego urządzenia (laptop, telefon, komputer stacjonarny, komputer znajomego i ciotki i mamy i sąsiada).

Dla przypomnienia: jeśli znajdziemy się wśród 20-25 filmików najczęściej oglądanych i z największą liczbą głosów, to dzieciaki dostaną potężne dofinansowanie. Kwoty mogą sięgnąć od 16 tys. do 20 tys. dolarów. Różnie w zależności od roku.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group