Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 3586
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ratusz zabiera głos w sprawie zerwanych plakatów wyborczych

Niedziela, 28 czerwca 2020, 9:16
Aktualizacja: Wtorek, 30 czerwca 2020, 8:35
Autor: red
Wałbrzych: Ratusz zabiera głos w sprawie zerwanych plakatów wyborczych
Fot. red
Wczoraj wieczorem informowaliśmy o tym, że prawdopodobnie dwóch nieumundurowanych funkcjonariuszy Straży Miejskiej z Wałbrzycha zrywało plakaty wyborcze i zostali oni zatrzymani przez policję. Dziś prezentujemy komunikat wałbrzyskiego magistratu dotyczący tej sprawy.

Komunikat - Materiały wyborcze na mieniu gminnym

W dniu 15 czerwca 2020 r. w związku z wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonymi na dzień 28 czerwca 2020 r., Urząd Miejski w Wałbrzychu wystosował informację dla Komitetów Wyborczych i Kandydatów dotyczącą wskazania miejsc przeznaczonych do umieszczania materiałów wyborczych. W informacji tej poinformowano sztaby, że na na terenie Miasta Wałbrzycha zostały wytypowane miejsca do nieodpłatnego umieszczania plakatów i banerów wyborczych przez zarejestrowane Komitety Wyborcze.

Ponadto Urząd Miejski w Wałbrzychu, poinformował sztaby, że w niewymienionych w wykazie miejscach na terenie miasta, umieszczanie materiałów wyborczych jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia.

Wszystkie Komitety Wyborcze oraz Kandydaci zobowiązani są do umieszczania materiałów wyborczych we wskazanych miejscach. Urząd Miejski w Wałbrzych stanowczo nie wyraża zgody na umieszczanie materiałów wyborczych na mieniu gminnym, innym niż wskazanym w wykazie (m.in.: fasady budynków, bramy, ogrodzenia, barierki). Zgodnie z Kodeksem Wyborczym: Art. 110. § 5. Policja lub straż gminna jest obowiązana usuwać na koszt komitetów wyborczych plakaty i hasła wyborcze, których sposób umieszczenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Wszystkie interwencje wałbrzyskiej Straży Miejskiej są dokumentowane fotograficznie, a materiały Komitetów Wyborczych są usuwane w sposób nie powodujący ich zniszczenia. Komitety Wyborcze są informowane o możliwości odebrania materiałów wyborczych z siedziby Straży Miejskiej. W ostatnich dniach SM usuwała banery wyborcze będące własnością 3 komitetów: Rafała Trzaskowskiego, Andrzeja Dudy i Krzysztofa Bosaka.

Edward Szewczak
Rzecznik Prasowy
Urząd Miejski w Wałbrzychu
.

Twoja reakcja na artykuł?

29
36%
Cieszy
25
31%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
9%
Złości
20
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group