• Wtorek, 21 maja 2019
  • Godz. 10:43
  • Imieniny: Kryspiana, Tymoteusza, Walentego, Wiktora
  • Czytających: 2117
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Realizują pasję

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 10 lutego 2010, 16:09
Aktualizacja: 18:25
Autor: Dominika Krawczyk
Fot. Dominika Krawczyk
Od niedawna w murach II LO działa pierwsza w mieście, w całości tworzona przez uczniów, telewizja. Z początku krótkie newsy, dziś rozwinęły się w prawdziwe programy.

Break TV to dzieło czterech ambitnych nastolatków. Jacek Gruszka, Krystian Olech, Paweł Szczepanowski i Jakub Wojnowski to uczniowie liceum i gimnazjum przy II LO.
- Pomysł, by emitować własne programy, narodził się, gdy szkoła wygrała w jednym z konkursów 42 calowy telewizor, który zawisł na korytarzu - opowiada Paweł Szczepanowski. – To na nim podczas przerw puszczamy naszą telewizję. Zdarza się, że jednorazowo ogląda nas wtedy nawet ponad 200 osób – mówi z dumą chłopak.
- Od 25 września 2009 roku stworzyliśmy już 10 pełnych programów informacyjnych – dodaje Krystian Olech.

Pomysł na telewizję narodził się w głowach chłopców już dawno, jednak dopiero od września zaczęli regularne nadawanie. Do projektu zaprosili kolegów. Prezenterką została Joanna Kogut, a lektorem Krzysztof Krawczyk. W roli reporterów świetnie sprawdzają się: Marek Czyż i Jakub Dymon, a do operatorów dołączył Karol Greber.
Cały potrzebny sprzęt zgromadzili sami za własne pieniądze. Programy studyjne nagrywają na green boxie, w prywatnych mieszkaniach. Mimo młodego wieku, mogą się pochwalić sporą znajomością tematu i dużą samodzielnością. W przyszłości, oprócz informacji ze szkoły, chcieliby poszerzyć swoją ofertę również o inne wiadomości. Już teraz starają się uczestniczyć w ciekawszych wydarzeniach w mieście.
- Chcielibyśmy, żeby Break TV nie była odbierana tylko w II LO – mówią chłopcy. – Naszym marzeniem jest stowarzyszenie jednoczące wszystkich uczniów ze szkół w Wałbrzychu, interesujących się mediami i wspólną telewizją młodzieżową, podobną do MTV.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group