Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2453
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Realny pomysł czy kompletna utopia?

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 23 lutego 2011, 13:39
Aktualizacja: Piątek, 25 lutego 2011, 7:25
Autor: Sven
Zdaniem Sławomira Gromniaka modernizacja boiska przy ulicy Blankowej pochłonie znacznie więcej środków niż zakłada radny Krzyżowski
Fot. red
Mimo że zima trzyma, a mróz skuł lodem bagnistą nawierzchnię boiska przy ulicy Blankowej, pojawiają się pomysły na rewitalizację tego miejsca.

Na budżetowej sesji Rady Miasta Wałbrzycha, ze strony Alicji Rosiak padła propozycja przesunięcia 100 tysięcy złotych z rezerwy budżetowej na remont boiska przy ulicy Blankowej. Prezydent Piotr Kruczkowski stanowczo się temu sprzeciwił twierdząc, że za tak niską kwotę remontu przeprowadzić nie sposób. Dodał też, że trzeba się zastanowić, czy nie lepiej stworzyć w tym miejscu centrum rekreacyjno – sportowego. Wydaje się, że była to tylko taka luźna myśl, rzucona ad hoc, odsuwająca cały problem w nieokreśloną przyszłość. Nie trzeba dodawać, że wniosek radnej WWS przepadł w głosowaniu. Prezydenta wsparł radny Jerzy Krzyżowski, który, jakby czekając na ten moment, zapowiedział tajemniczo, że ma dobry pomysł na remont boiska za niewielkie pieniądze.

Zapytaliśmy na czym ten pomysł polega:
– Wystarczy w poprzek boiska wkopać co kilkanaście metrów drenaż. Robiłem w przeszłości w czynie społecznym takie boiska. Co prawda nie były tak duże, ale wiem, jak to powinno być wykonane – zapewnił Jerzy Krzyżowski.

Według radnego, problem tkwi w tym, że istniejące dreny nie działają, bo są zatkane przez położony na wierzch gliniasty materiał. Tym razem zostałby zastosowany odpowiedni materiał i na boisko, jeszcze w tym roku, wróciliby piłkarze. Roboty mieliby wykonać pracownicy z Centrum Zatrudnienia Socjalnego. Według radnego na przeprowadzenie całego przedsięwzięcia wystarczy, i to „z górką”, 30 tysięcy złotych.

Tymczasem Sławomir Gromniak, który jako prezes klubu Juventur Wałbrzych jest żywo zainteresowany losem obiektu przy Blankowej, uważa, że pomysł radnego to kompletna utopia:
– Przecież tu trzeba usunąć całą nawierzchnię boiska. To jest nie tylko glina, ale także niebezpieczne dla użytkowników boiska śmieci. Do tego potrzebny jest ciężki sprzęt. Do tego dochodzi nowa ziemia i murawa. Tego się nie da dobrze zrobić za 30 tysięcy – stwierdził prezes Juventuru.

Wydaje się jednak, że z różnych względów, pomysł nie uzyska wsparcia Rady Miasta i wyląduje w koszu na śmieci, a Juventur kolejny sezon rozegra „na wyjeździe”.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~FC Podzamcze 23-02-2011 14:03
Kruczkowski i jego przydupasy/Bartolik i Kramnik oraz firma Sipa nie mogli zrobic boiska za 700 000 zł a Krzyżowski chce to uczynic za ok.30 ooo zeta.,bo on już takie robił tylko''mniejsze''.Argumentacja powalająca z nóg.Dlaczego więc głosował za odrzuceniem wniosku radnej Rosiak?Panie Krzyżowski czas się już powoli zacząc budzic,wiosna idzie.
~olo 23-02-2011 14:31
Ja mam tylko 1 pytanko . Czy ktokolwiek poniósł jakiekolwiek konsekwencje za ten bubel ??
~urzędnik na kawci 23-02-2011 15:10
Nie. nikt nie jest winny, po prostu się nam nie udało
~Mirek 23-02-2011 15:39
Najdroższe boisko w Polsce a tam w Europie.Stadion by wyremontowali na Nowym Mieście.Pan od Zalewskiej powinien zabrać głos w tej sprawie.
~pkp 23-02-2011 16:00
~Mirek co ten pan od Zalewskiej był Prezydentem ?? Albo całą radą miasta był?? Za stadion na Nówce winni są wszyscy Prezydenci miasta od 20 lat i wszystkie rady miasta Ale najlepiej zwalić na PIS bo jest w modzie
~FC Podzamcze 23-02-2011 16:23
dzwoniłem do ratusza aby dowiedziec się jak głosowali radni z Podzamcza.Wszyscy,jak jeden mąż,z koalicji SLD-PO byli przeciwni remontowi tego boiska.Brawo pani Agnieszko,brawo panie Torbus!O takich właśnie radnych nam chodzi,którzy w głębokim poważaniu mają sport na największym w mieście osiedlu.
~Froncek 23-02-2011 17:28
Pamiętam krzyki ówczesnej opozycji i wałbtrzyskich mediów w związku z nieprawidłowościami przy budowie obwodnicy. Jakoś terez te media nie krzyczą, a powinno się napiętnować "tfurtzuf " tego genialnego cudu, a na koniec nadać obiektowi imie obecnego prezydenta ginącego miasta.
~1500100900 23-02-2011 19:15
stadion imienia Piotra Kruczkowskiego, to brzmi dumnie... jaki prezydent, taki stadion....
~mist 23-02-2011 20:05
I na telefon udzielili ci wyczerpującej odpowiedzi?
~hmmm 24-02-2011 8:26
nie trzeba dzwonic. jakas telewizja pokazywala ta sesje rady miejskiej. Koalicja czyli PO+SLD cala byla przeciw. wiec po ch probujesz te mordy wybielic?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group