Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3823
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Recydywiści zatrzymani

Sobota, 30 stycznia 2021, 6:49
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Recydywiści zatrzymani
Fot. KMP Wałbrzych
Dwóch mieszkańców Boguszowa–Gorc trafiło w miniony poniedziałek w ręce policjantów z z tej miejscowości. Zatrzymani recydywiści kolejny raz odpowiedzą przed sądem za kradzieże z włamaniami, których dokonali w ostatnich tygodniach na terenie powiatu wałbrzyskiego.

Boguszowscy funkcjonariusze w ostatnich dniach pracowali nad sprawami włamań do mieszkań oraz domku jednorodzinnego. W toku przeprowadzonych czynności operacyjnych policjanci ustalili, że za przestępstwami stoi dwóch mieszkańców Boguszowa-Gorc, który byli już wielokrotnie karani za podobne przestępstwa i mają za sobą pobyt w więzieniu. Mężczyźni w wieku 32 i 42 lat zostali zatrzymani 25 stycznia po południu, kiedy ukrywali się w nielegalnie zajętym pustostanie przy ul. Głównej w tej miejscowości.

W toku czynności procesowych wykonanych z zatrzymanymi mundurowi udowodnili podejrzanym dokonanie 8 stycznia tego roku włamania do mieszkania przy ul. Strażackiej, skąd zginęły dokumenty 81-letniego lokatora oraz portfel z pieniędzmi i kurtka. Obaj mężczyźni odpowiedzialni byli również za kradzież z włamaniem do mieszkania przy ul. Głównej, skąd 23 stycznia zginęły elementy centralnego ogrzewania o wartości ponad 3,5 tysiąca złotych. Policjanci z Boguszowa-Gorc postawili podejrzanym również zarzut włamania do domku jednorodzinnego przy ul. Kilińskiego. Stamtąd natomiast zginęły m.in. elektronarzędzia.

Funkcjonariusze podczas przeprowadzonych dalszych działań operacyjnych ustalili miejsce ukrycia części skradzionych przez sprawców przedmiotów i zabezpieczyli je. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 15, w związku z tym iż działali w warunkach powrotu do przestępstwa. Najbliższe dwa miesiące 32 i 42-latek spędzą w areszcie śledczym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
6
60%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group