Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 1732
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Recytatorskie zmagania uczniów

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 25 października 2015, 11:50
Aktualizacja: Wtorek, 27 października 2015, 16:41
Autor: Katarzyna Szwarc
Fot. Katarzyna Szwarc
W piątek na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia odbył się konkurs recytatorski dla uczniów szkół z Wałbrzycha i okolic.

Była to już XIII edycja Międzyszkolnego Integracyjnego Konkursu Recytatorskiego, który przeznaczony jest dla uczniów szkół specjalnych oraz masowych. Wśród jego celów organizatorzy wyróżniają upowszechnienie żywego słowa, dostarczenie dzieciom i młodzieży doznań artystycznych oraz umocnienie wiary we własne możliwości, a przede wszystkim zintegrowanie młodzieży pełnosprawnej z niepełnosprawną.

Konkurs odbył się w ramach XVIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2015. Młodzież podzielona została na cztery kategorie – szkoły podstawowe klasy I – III, szkoły podstawowe klasy IV – VI, gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna.

W swoim repertuarze uczniowie mieli tak znane i wciąż popularne utwory jak „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy czy „Spóźniony słowik” Juliana Tuwima. Swoje programy artystyczne zaprezentowały również zespoły Esy Floresy oraz Iskierki z Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych w Wałbrzychu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group