Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4800
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Rekordowe wsparcie dla dróg lokalnych

Niedziela, 24 lutego 2019, 11:42
Autor: red
REGION: Rekordowe wsparcie dla dróg lokalnych
Fot. red
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazuje informację Ministerstwa Infrastruktury na temat planu finansowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Dofinansowanie zadań jednorocznych, realizowanych przez samorządy z Dolnego Śląska wyniesie 206 822 094,52 zł. Z kolei limit na dofinansowanie zadań wieloletnich, których realizacja może się rozpocząć w tym roku, wyniesie 50 944 927,99 zł na każdy kolejny rok.

Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie sposobu podziału środków Funduszu Dróg Samorządowych na dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych i dróg gminnych na poszczególne województwa, ustalony został limit wydatków na rok 2019 r. dla każdego z województw.

Kolejnym etapem będzie weryfikacja przez wojewodów list zadań zgłoszonych przez samorządy w ramach naboru na 2019 r. z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej i dostosowanie ich do kryteriów przewidzianych w ustawie o FDS. Następnie wojewodowie przeprowadzą nabory uzupełniające, do wysokości maksymalnego limitu środków, określonego dla każdego z województw.

Dofinansowanie ze środków FDS na zadania powiatowe i gminne będzie uzależnione od dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy dochód własny jst, tym większa wartość dofinansowania, przy czym maksymalne dofinansowanie będzie mogło wynieść do 80% kosztów realizacji zadania. Nowością jest także to, że z FDS możliwe będzie dofinansowanie zadań wieloletnich, co pozwoli na realizację większych inwestycji, które dotychczas były przez samorządy odkładane. Zwiększony został ponadto maksymalny limit dofinansowania dla pojedynczego zadania do 30 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

5
38%
Cieszy
1
8%
Hahaha
2
15%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
3
23%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group