Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4762
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Rekordowy rok pod względem liczby interwencji dla boguszowskich strażaków

Sobota, 27 stycznia 2018, 11:18
Aktualizacja: 12:02
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Rekordowy rok pod względem liczby interwencji dla boguszowskich strażaków
Fot. OSP Boguszów/facebook
Możemy bez wątpienia przyznać, że dla OSP Boguszów był to kolejny dobry rok. Bez dwóch zdań był on rekordowy pod względem ilości interwencji.

Strażacy z Boguszowa ruszyli na pomoc w sumie 210 razy. Do tak wysokiej liczby przyczyniła się m. in. niekorzystna aura pogodowa. Liczne wichury, i związane z tym usuwanie ich skutków, przysporzyły naszym strażakom sporo pracy. Druhowie, jak co roku, pomagali przy organizacji wydarzeń kulturalnych i imprez, jak festyn parafialny, Dni Boguszowa-Gorc, WOŚP, nocny maraton "Sudecka Setka", Górale na Start, Bike Maraton czy jesienne święto plonów.

Ubiegły rok to także zmiany w składzie osobowym - przybyło dwóch nowych strażaków. Na szczęście nikt nie opuścił szeregów. Od kilku lat sukcesywnie doposażana jest jednostka i chociaż łatwo nie jest, to udało się w 2017 roku pozyskać środki i zakupić m.in. zestaw narzędzi hydraulicznych Holmatro, detektor wielo-gazowy Drager, dyski sygnalizacyjne i ubrania specjale, a w ramach prac remontowych w remizie wymienić okna oraz drzwi wewnętrzne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group