Czytających: 5368

Wałbrzych, Biały Kamień: Remis i zwycięstwo w ostatnich sparingach Górnika

Sobota, 1 sierpnia 2009, 15:21
Aktualizacja: 16:27
3:1 z V–ligowym Górnikiem Gorce oraz 2:2 z występującymi w IV lidze graczami MKS–u Szczawno Zdrój. Oto wyniki dwóch ostatnich meczów przygotowawczych Górnika Wałbrzych przed rozpoczynającymi się za tydzień rozgrywkami III ligi.

Wygrane spotkanie z Górnikiem Gorce rozegrane zostało w czwartek 30 lipca. Trener biało-niebieskich Robert Bubnowicz pozwolił zaprezentować się w tym meczu graczom rezerwowym, a zespół wzmocnił jedynie napastnikami: Bartoszem Konarskim oraz Dominikiem Janikiem. Wynik meczu otworzył w 15 minucie Starczukowski. Kilka chwil później było 2:0 po golu Konarskiego. W drugiej części meczu gole padały w 50 i 58 minucie. Najpierw goście strzelili bramkę kontaktową, a 8 minut później niezawodny tego dnia Konarski ustalił wynik meczu na 3:1.

Górnik Wałbrzych - Górnik Gorce 3:1 (2:0)
Skład Górnika: Żendarski, D. Radziemski, Gromniak, Orzech, Smoczyk, Starczukowski, Kalka, Ciołek, Piątek, Janik, Konarski oraz Antoniak, Libecki i Buziałkowski.

W spotkaniu z mocnym IV-ligowym MKS-em Szczawno Zdrój Wałbrzyszanom już tak łatwo nie poszło. W 36 minucie gola na 1:0 dla Górnika po dokładnym dograniu przez Morawskiego zdobył strzałem głową Wojtarowicz (zdj. 5). Po zmianie stron do ataku ruszyli goście. W 50 minucie pięknego gola w samo okienko bramki bronionej przez Wodzyńskiego zdobył Kubowicz i było 1:1. Kilka chwil później ponownie prowadzić mogli gospodarze. Marcin Morawski trafił jednak z karnego prosto w słupek (zdj. 20). To co nie udało się biało-niebieskim udało się graczom MKS-u w 64 minucie, a zdobywcą drugiej bramki ponownie okazał się Kubowicz. Remis graczom Górnika udało uratować się w 70 minucie po ładnym golu Konarskiego.

Górnik Wałbrzych - MKS Szczawno Zdrój 2:2 (1:0)
Skład Górnika: Jaroszewski, D. Michalak, Łaski, Wojtarowicz, Smoczyk, Tobiasz, G. Michalak, Morawski, Rytko, Konarski, Janik oraz Wodzyński.