Wałbrzych, Podgórze: Remis Podgórza – podsumowanie V kolejki klasy A

Czwartek, 17 września 2009, 10:00
Aktualizacja: 10:32
Autor: Sławomir Jaśkiewicz
W 5 kolejce piłkarskiej klasy „A” Podgórze Wałbrzych zremisowało u siebie z LKS–em Bystrzyca Górna 3–3. W drużynie trenera Kłosowskiego zadebiutowało czterech nowych zawodników: Artur Borowiak – ostatnio Victoria Świebodzice, Zbigniew Sobolewski z Sudetów Dziećmorowice oraz wychowankowie MKS–u Szczawno Zdrój: Artur Bródka i Arkadiusz Wtulich, którzy do niedawna byli zawodnikami Gwarka Wałbrzych.

W 9 minucie meczu pierwszy groźny strzał na bramkę Bystrzycy oddał Oskwarek, jednak futbolówka po jego uderzeniu powędrowała wprost do rąk bramkarza przyjezdnych. Kilka minut później na bramkę Podgórza, dwukrotnie uderzali goście, jednak żaden z nich nie potrafił skierować piłki do siatki. W 20 minucie meczu przyjezdni w końcu dopięli swego. Po szybkiej kontrze, objęli prowadzenie. Trzy minuty później w dogodnej sytuacji znalazł się Kłosowski, ale jego strzał bez większych problemów obronił bramkarz Bystrzycy. W 36 minucie meczu piłkarze Podgórza doprowadzili do remisu. Bramkę po swojej indywidualnej akcji zdobył Oskwarek. Niespełna 60 sekund później Podgórze prowadziło już 2-1. Błąd bramkarza rywali wykorzystał Łysakowski. Jak się później okazało radość wałbrzyszan trwała tylko do 41 minuty, bowiem goście doprowadzili do remisu. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się napastnik Bystrzycy, który posłał futbolówkę w same okienko bramki Podgórza.

W 51 minucie po podaniu Łysego, mocnym uderzeniem z około 20 metrów popisał się Kłosowski, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. W 60 minucie po dośrodkowaniu Paducha z rzutu rożnego, podopieczni Daniela Kłosowskiego ponownie objęli prowadzenie. Po raz drugi strzelcem bramki został Łysakowski. 180 sekund później przed szansą zdobycia kolejnej bramki dla miejscowych stanął Sobolewski, jednak pomocnik gospodarzy trafił w słupek W 67 minucie dogodnej sytuacji nie wykorzystali goście. Najpierw trafili w poprzeczkę, następnie w bramkarza Podgórza, a chwilę później piłkę z linii bramkowej wybił Sajdak. W 72 minucie przyjezdni po raz kolejny doprowadzili do remisu. Tym razem strzał gracza Bystrzycy z 16 metrów powędrował tuż przy słupku i mimo próby obrony tego uderzenia przez Wtulicha, piłka trafiła do siatki.

PODGÓRZE WAŁBRZYCH – LKS BYSTRZYCA GÓRNA 3-3 (2:2)
Bramki dla Podgórza: Adam Oskwarek 36’, Marcin Łysakowski – dwie: 37’, 60’

PODGÓRZE: Wtulich – S.Jaśkiewicz, Sajdak, Sędłak – Bródka, Paduch (73’ Poczachowski), Kłosowski, Borowiak, Sobolewski (76’Grygiel) – Oskwarek, Łysakowski
Trener: Daniel Kłosowski