Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2278
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Remont Mauzoleum Hochbergów zakończony

Czwartek, 1 czerwca 2017, 9:16
Aktualizacja: 9:52
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Remont Mauzoleum Hochbergów zakończony
Fot. Robert Bajek
Zakończył się kolejny etap remontu i renowacji znajdującego się nieopodal Zamku Książ Mauzoleum Hochbergów. Wkrótce będzie można zwiedzać ten niezwykły obiekt.

Zakres prac przy tym etapie remontu obejmował przede wszystkim odwodnienie krypty i udrożnienie istniejących kanałów odprowadzających wodę. Kolejną czynnością było odkrycie całego sklepienia Mauzoleum. Po odkryciu sklepienia wykonano nowe warstwy izolacyjne. Sklepienie zostało czterokrotnie zaizolowane papą termozgrzewalną, z płytą dociskową pośrodku i z keramzytem przykrytym przeponą z geowłókniny i ziemią.

W ramach remontu wykonana została renowacja zjeżdżającej do krypty platformy, która została wyeksponowana na posadzce krypty. Z wnętrza wyniesiono zbędny, zalegający tam gruz, natomiast wszystkie elementy uszkodzonej posadzki czy sarkofagów zostały wyeksponowane wewnątrz krypty. Dodatkowo w krypcie pojawił się odtworzony sarkofag dziecięcy, w którym pochowana była nieochrzczona córka Księżnej Daisy.

Przy okazji remontu krypty zostały oczyszczone i odtworzone wszystkie świetliki, które były zbudowane za czasów Hochbergów. Znajdzie się w nich zamówione już, umieszczone na kręgach z piaskowca szkło wypukłe o grubości 2 cm z kratą zabezpieczającą. Obiekt jest monitorowany i całodobowo dozorowany. Dodatkowo odtworzona została szutrowa ścieżka dojścia i szutrowa droga dojazdowa do Mauzoleum.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group