Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 1732
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remont na wagę życia

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 23 października 2009, 8:30
Aktualizacja: 17:15
Autor: Szela
Fot. Szela
Od szybkiego remontu mieszkania zależy zdrowie, a nawet życie, 42–letniego Krzysztofa Imaszewskiego. Aby poddawać się niezbędnym zabiegom leczniczym, musi mieć oddzielne, niemal sterylne pomieszczenie. A w tej chwili żyje, wraz z 7–osobową rodziną na 35 metrach kwadratowych w pozostawiającym wiele do życzenia budynku przy ul. Szymanowskiego. W mieszkaniu, na wysokim trzecim piętrze, nie ma nawet ubikacji.

Rodzinie przyznano lokal do remontu, ale jest on pozbawiony nawet okien. - Żeby chociaż te okna i drzwi były, moglibyśmy resztę pomału zrobić. Ale w tej sytuacji to zupełnie nie widzę wyjścia – płacze żona Krzysztofa, Czesława.

Problem, oczywiście, leży głównie w finansach. Wieloosobowa rodzina ma miesięcznie do dyspozycji 937 zł, z czego jedną trzecią co miesiąc wydaje na leki. - Mąż ma miażdżycę i zaawansowaną cukrzycę. Teraz jeszcze stracił wzrok. Pomogłyby mu dializy otrzewnowe, ale żeby je wykonywać, musimy mieć dla niego oddzielne, czyste i przestronne pomieszczenie. Teraz jest to wykluczone, a przeprowadzka do większego mieszkania zależy od tego, czy jakaś dobra dusza pomoże nam zrobić remont. Nie chcę ani grosza, tylko ten remont żeby zrobić – mówi Czesława Imaszewska.

Kobieta pokazuje plik zaświadczeń, że Krzysztof Imaszewski nie może samodzielnie egzystować. - Ale urzędnicy żądają ode mnie jeszcze dodatkowych papierków o jego stanie zdrowia. Biegam po urzędach i znikąd pomocy, a chciałam tylko, żeby mi te okna wstawili – mówi ze smutkiem.
Czas biegnie nieubłaganie. Krzysztof Imaszewski już trzy tygodnie temu powinien był rozpocząć zabiegi dializy.

Gdyby jakaś firma budowlana zdecydowała się pomóc rodzinie Imaszewskich, prosimy o kontakt mailowy z naszym portalem albo telefon pod nr 510 237 818.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group