Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 4988
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Remont Parku Sybiraków

Wtorek, 22 lutego 2022, 13:30
Aktualizacja: 13:36
Autor: PAW
Wałbrzych: Remont Parku Sybiraków
Fot. red
Gmina Wałbrzych rozpisała przetarg na wykonanie olbrzymiego zadania w dzielnicy Piaskowa Góra – mianowicie rewitalizację Parku Sybiraków.

Mowa o rewitalizacji większej części w okolicach ulicy Wrocławskiej, ale także tej mniejszej w sąsiedztwie ulicy Długiej. Prezydent Roman Szełemej podkreśla, że ta inwestycja była planowana od pewnego czasu i teraz wreszcie doczeka się realizacji.

- Mamy nadzieję, że znajdziemy solidnego wykonawcę i na wiosnę przyszłego roku mieszkańcy będą już mogli korzystać z nowej przestrzeni w tym parku - ocenia sytuację prezydent. - Ma to być miejsce dające wytchnienie mieszkańcom Piaskowej Góry, miejsce, gdzie będą mogły bawić się dzieci.

Ważną kwestią jest to, że Park Sybiraków zostanie otoczony spełniającym wszelkie wymagania ogrodzeniem, Choć pierwotny projekty tego nie zakładał. Do tego dojdą kolejne nasadzenia roślin. To wszystko ma zostać zrobione, by uchronić ten teren przed ingerencją dzików, z którym to problemem wałbrzyszanie borykają się niemal każdego tygodnia.

Rewitalizacja skweru im. Sybiraków zlokalizowanego przy ul. Głównej i Wrocławskiej oraz terenu zieleni zlokalizowanego wzdłuż ul. Głównej pochłonie ponad 12 milionów 920 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
1
7%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
3
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group