Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remont ulicy Niepodległości zostanie wykonany z lokalnych kruszyw

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 1 marca 2018, 10:11
Autor: red
Fot. archiwum
Rozpoczęła się przebudowa kolejnego odcinka ul. Niepodległości. To już piąta drogowa inwestycja w tej części Wałbrzycha, realizowana wspólnie przez miasto i Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy.

Ul. Niepodległości jest obecnie częściowo rozkopana. Remont dotyczy kilkusetmetrowego odcinka - od numeru 261 do skrzyżowania z ul. Wylotową. Ruch wahadłowy będzie tu obowiązywał przez kilka miesięcy.

Droga przechodzi gruntowną przebudowę. Zostanie z niej zdjęty cały asfalt, wybrana będzie stara podbudowa. W to miejsce spółka Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy, główny inwestor remontu, zapewni nową, kamienną podbudowę oraz aż trzy warstwy nowego, odpornego na ścieranie i warunki atmosferyczne asfaltu.
- Do podbudowy drogi wykorzystane zostaną kruszywa z Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej. Również warstwy asfaltowe będą zrobione z wysokiej jakości kruszyw, które KSS Bartnica wydobywa w regionie. Asfalt zostanie dostarczony przez naszą Wytwórnię Mas Bitumicznych w Starym Julianowie. Finansujemy też wykonawcę remontu. To przedsiębiorstwo ze Świdnicy więc również lokalne - mówi Jerzy Fiłon, kierownik Działu Mechaniczno - Energetycznego w KSS Bartnica.

Remont obejmie nie tylko wymianę jezdni.
- Po stronie miasta i miejskich spółek znajdzie się m.in. przebudowa chodników, wymiana instalacji wodno - kanalizacyjnej oraz budowa instalacji burzowej - wymienia Bogusław Rogiński, zastępca dyrektora Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu .

Sięgający kilku mln zł koszt remontu miasto i KSS Bartnica podzielą między siebie. To już piąta drogowa inwestycja w tej części Wałbrzycha, realizowana wspólnie przez miasto i kopalnię. Wcześniej, w podobny sposób, wyremontowane zostały ulice Gdyńska i Tunelowa oraz dwa inne odcinki ul. Niepodległości. Tą ulicą transportowany jest urobek z Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej do bocznicy kolejowej w Wałbrzychu. I choć Niepodległości to ruchliwa droga krajowa, eksploatowana nie tylko przez ciężarówki z urobkiem, kopalnia nie odżegnuje się od współodpowiedzialności za jej stan.
- Podejmujemy wspólnie z miastem kolejne remonty dla dobra kierowców i okolicznych mieszkańców - mówi Jakub Madej, prezes KSS Bartnica.

Miasto już ma w planach naprawę kolejnego odcinka ul. Niepodległości.
- Jeszcze przy granicach miasta jezdnia jest w złym stanie, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Dzięki dobrej współpracy z KSS Bartnica i naszym wspólnym działaniom, jakość ul. Niepodległości systematycznie się poprawia - mówi Bogusław Rogiński z ZDKiUM.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~sandacz1313 1-03-2018 10:58
Przecież tam już jest melafir !!!! mało go się wysypało z tych ciężarówek co drogę rozjeba..y. !!!
~AAA 1-03-2018 13:23
Ta kopalnia to powinna jeszcze odszkodowania zapłacić za dewastację drogi i Zakaz wjazdu !!!!
~Sumcia 1-03-2018 14:50
Remontują aby móc w niedalekiej przyszłości zwiększyć ilość wywożonego urobku. Poprawa infrastruktury technicznej drogi umożliwi realizację ukrytego celu !! Nie wszyscy o tym wiedzą !!
~olo 1-03-2018 15:54
Niech sobie Niemiec inaczej transport zorganizuje - Dość już tego!!!
~@@@ 1-03-2018 15:57
A Rogiński z Madejem to ciekawe jakie mają ROZLICZENIA !!!! A możę sam SZEŁEMEJ !!!!
~koncesja 1-03-2018 18:41
a co z koncesją? sąd administracyjny uchylił obie decyzje i burmistrza i SKO, więc znowu sie przymila Kopalnia? czy marszałek wojewodztwa wie o tym, że wydał decyzje koncesyjną na podstawie nieprawomocnej decyzji środowiskowej burmistrza i urobek był wywożony w tym czasie!
~kuba 2-03-2018 8:36
Żadne bohaterstwo ze strony kamieniołomów. Niech zreperują to co zepsuli.
~kuba 2-03-2018 8:38
A jak będzie rozwiązany "wywóz" błota z przesypowni na całą ulicę Niepodległości i Wałbrzyską?
~ 2-03-2018 10:25
Będziemy modlić się o deszcz
~zyski 2-03-2018 13:40
Cały zysk z urobku idzie do kieszeni Niemca. Grosze płaci się Miroszowi. Wałbrzychowi NIC !!! Polscy pracownicy w niemieckiej firmie to najemnicy. W obronie tej firmy i 24 miejsc pracy, znowu wstawiała się SOLIDARNOŚĆ. Ta sama co wykończyła kilka tysięcy górników wałbrzyskich.
~Leszek 3-03-2018 3:18
A ja pracuje w kamieniołomach w Rybnicy i nie czuje sie żadnym najemnikiem! Puknijcie sie z tym hejtem, placą uczciwie,, prace mamy porządna, Mieroszow ma duze podatki z kopalni a Nioepodleglosci to droga krajowa i kopalnia nie musi jej naprawiac. Robi to bo chce.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group