Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2826
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remonty mostów w powiecie wałbrzyskim

Wiadomości: REGION, Michałkowa
Środa, 25 października 2017, 13:10
Autor: red
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
Zarząd Powiatu wałbrzyskiego wspólnie z Lasami Państwowymi Nadleśnictwem Świdnica przeprowadził remont dwóch zabytkowych mostów w miejscowości Michałkowa w gminie Walim.

Całkowity koszt inwestycji wynosił 214 tys. 730,68 zł, z czego Nadleśnictwo Świdnica dołożyło 100 tys. zł. Remonty były podyktowane zniszczeniami dokonanymi między innymi przez ciężki sprzęt leśny, jaki jeździ po drogach powiatowych przy transporcie drzewa. To decydujący czynnik, który zdecydował, że Nadleśniczy Roman Bereźnicki podjął decyzję o dofinansowaniu inwestycji z wkładów własnych Nadleśnictwa Świdnica.
- Mosty po remoncie mają wyższą klasę nośności i wynosi ona 40 ton - tłumaczy Krzysztof Kwiatkowski, wicestarosta powiatu wałbrzyskiego. – Obiekty zlokalizowane na trasie Michałkowa – Glinno wymagały interwencji i naprawy. Dzięki dobrej współpracy z Nadleśnictwem Świdnickim udało nam się oddać do użytku kolejne obiekty mostowe. Mamy ich niemało, bo aż 85 i ponad 180 kilometrów dróg – biegnących przez tereny górzyste o dużym nachyleniu, co powoduje, że utrzymanie tych ciągów komunikacyjnych jest dużo trudniejsze niż na obszarach nizinnych. Opady deszczu, zalegający śnieg, zmienne warunki atmosferyczne wpływają na szybszą eksploatację nawierzchni. Uważam, że powiat wałbrzyski może się pochwalić ogromnym sukcesem – na chwilę obecna mamy wyremontowanych 74 km dróg i 7 mostów. Do końca roku planuję wykonać jeszcze remont 2 kolejnych mostów w Łomnicy i Sierpnicy. Dziękuję Nadleśniczemu ze Świdnicy za zrozumienie problemu i współpracę – dodaje wicestarosta.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group