Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3939
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Remonty na Zajączka

Wtorek, 13 października 2020, 8:22
Aktualizacja: Środa, 14 października 2020, 8:30
Autor: JAZ
Wałbrzych: Remonty na Zajączka
Fot. JAZ
Dwie kamienice przy ulicy Generała Zajączka doczekają się remontów. Prace zostaną wykonane w ramach projektu związanego z rewitalizacją centrum miasta.

- Rozpoczęliśmy generalny remont kamienic zlokalizowanych przy ulicy Generała Zajączka 7-8. Powstanie tam 19 komfortowych mieszkań komunalnych. Budynki będą w całości odnowione, zarówno na zewnątrz jak i w środku. Zachowamy zewnętrzny charakter, ale wewnątrz będą wszelkie udogodnienia XXI wieku – mówi prezydent Roman Szełemej.

W mieszkaniach zamontowane zostaną ekologiczne źródła ciepła, windy, nowoczesne umeblowanie. Obecni lokatorzy zostali już wysiedleni. Rozpoczęto również prace budowlane.

Modernizacja kamienic finansowana jest ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego w ramach Planu Junckera. Jej koszt kształtować się będzie na około 6.3 mln złotych. Będą to kolejne kamienice, których zewnętrzny wygląd będzie dopasowany do charakteru infrastruktury miasta sprzed epoki. Zgodnie z założeniami, prezydent Wałbrzycha chce zachować spójność infrastrukturalną przy jednoczesnym podniesieniu standardu budowanych mieszkań. Idea realizowana jest już w innych starych dzielnicach miasta. W ten sposób budowane lub remontowane są również budynki na Nowym Mieście, Starym Zdroju, Białym Kamieniu czy innych dzielnicach o podobnym charakterze.

Twoja reakcja na artykuł?

7
35%
Cieszy
2
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
6
30%
Złości
4
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group