Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 4030
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: Remonty w Gminie Walim

Poniedziałek, 9 maja 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Walim: Remonty w Gminie Walim
Fot. www.walim.pl
Z terenu gminy nie znikają ekipy remontujące drogi. Pieniądze na te cele pochodzą zarówno z budżetu Gminy Walim jak i z różnych pozyskanych źródeł zewnętrznych, dzięki którym możliwe jest wykonanie wielu ważnych dla mieszkańców inwestycji.

Wynikiem skutecznych starań Gminy Walim jest:

•pozyskanie promesy w wysokości 280 tysięcy złotych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dzięki tym środkom zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa, wraz z odwodnieniem przy ul. Głównej 37 w Zagórzu Śląskim,
•pozyskano również środki finansowe z Terenowego Funduszu Gruntów Rolnych w wysokości ok 50 tyś złotych na remont drogi przy ul. Bystrzyckiej od nr 56 do 60 w Dziećmorowicach.

W centrum Walimia zakończono I etap prac dotyczących przebudowy tzw. ronda walimskiego. W ramach tego zadania wykonano nową nawierzchnie “pętli autobusowej” oraz remont drogi przy ul. Piastowskiej na odcinku ok 120 metrów bieżących. Zadania te w 100 % zrealizowano ze środków własnych Gminy Walim.

W Zagórzu Śląskim, przy ul. Spacerowej, na odcinku ok 260 metrów bieżących wykonano pobocze. W wyniku tej inwestycji zwiększono liczbę miejsc postojowych w tej niezwykle turystycznej miejscowości.

W realizacji natomiast pozostaje budowa oświetlonego parkingu dla samochodów osobowych w Zagórzu Śląskim. Wynikiem tego zadania, mającego ogromne znaczenie dla wzrostu bezpieczeństwa oraz prawidłowego ruchu drogowego nad Jeziorem Bystrzyckim jest powstanie 78 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych.

W najbliższym czasie ekipy remontowe pojawią się także na drogach gminnych w Jugowicach oraz Michałkowej. Stanie się to za sprawą rozstrzygniętych przetargów na dwa zadania realizowanych ze środków własnych Gminy Walim, a mianowicie:
•remont drogi gminnej, działka nr 326 w Jugowicach oraz remont drogi działka nr 104/2 i 104/4 obręb Michałowa.

Na terenie gminy prace remontowe będą prowadzone także na drogach powiatowych tj:

– remont ok 1200 metrów bieżących drogi w miejscowości Niedźwiedzica,
– przebudowa drogi nr.3368 D z Dziećmorowic do Zagórza Śląskiego, czyli odcinek około 4,5 km.

Zadania te realizowane będą przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu.

Rok 2016 to kolejny okres, w którym zaplanowano wiele zadań i inwestycji zmierzających do polepszenia życia i wizerunku naszej gminy, dlatego też ekipy remontowe widoczne będą jeszcze niejednokrotnie na terenie naszej Krainy sowiogórskich tajemnic.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group