Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3054
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Resocjalizacja przez aktywne działania

Środa, 10 października 2018, 7:31
Aktualizacja: 8:56
Autor: JAZ
Wałbrzych: Resocjalizacja przez aktywne działania
Fot. JAZ
Resocjalizacja w ośrodkach wychowawczych ma nie jedno imię. Opiekunowie od lat starają się aktywizować wychowanków w swoich działaniach.

Pomaga im to pokazywać lepszy świat. Świat, w którym ustalone są zasady, dla wszystkich jasne. Dzięki temu łatwiej jest ich wychowankom wracać do codziennej, szarej rzeczywistości.

Taka aktywność pomaga również wykonywać różne rzeczy i jednocześnie uczyć się nowych czynności. W ostatnim czasie wychowankowie wałbrzyskiego ośrodka wzięli udział w kilku ciekawych przedsięwzięciach. Wśród nich znalazły się warsztaty kulinarne, gdzie wychowankowie własnoręcznie wykonali pierogi. Na początku chłopcy zapoznali się z przepisem, potem przygotowali odpowiednie składniki i stanowisko pracy, a następnie według przepisu, przystąpili do wykonania dania głównego.

Następnym aktem było wędkarskie spotkanie pod hasłem „Wędka, spławik i ja”. Wbrew pozorom taki sposób spędzania czasu uczy młodych ludzi nie tylko aktywnej formy wypoczynku, ale także pozwala rozwijać umiejętności samodzielnego kształtowania wiedzy o łowieniu ryb. Warto zwrócić tu uwagę na fakt, że wychowankowie własnoręcznie przygotowali wszystkie akcesoria. W tym celu musieli nie tylko zapoznać się z wiedzą teoretyczną, ale również musieli wykorzystać swoje interpersonalne walory, by współpracując w grupie wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę.

Formą resocjalizacji jest również sport. W ostatnim czasie wychowankowie wałbrzyskiej placówki mieli okazję wystąpić w XI Pikniku Piłkarskim MOW we Wrocławiu, gdzie zajęli 5. miejsce. Dodatkowo jest już za nimi turniej piłkarski w ramach rozgrywek ligowych.

Wszystkie te wysiłki opiekunów mają wyłącznie jeden cel – wskazać właściwą drogę, nauczyć zasad i wpoić wytrwałość. Czy to się udaje, to już kwestia indywidualna. Wielu z podopiecznych wykorzystuje swoją szansę. Dla niektórych taka lekcja to za mało. Czas pokaże, kto wygra tę nierówną batalię.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group