Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3377
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Revita Run – z podwórka na bieżnię”

Piątek, 21 czerwca 2019, 12:45
Aktualizacja: 14:49
Autor: red
Wałbrzych: „Revita Run – z podwórka na bieżnię”
Fot. KMP Wałbrzych
Za nami podsumowanie projektu miejskiego „Revita Run – z podwórka na bieżnię”. Organizatorami wydarzenia byli wspólnie – grupa biegowa Predators Wałbrzych oraz Hufiec ZHP Ziemi Wałbrzyskiej. Założycielem i aktywnym zawodnikiem grupy Predators jest policjant wydziału prewencji KMP Wałbrzych i wielokrotny reprezentant komendy w biegach półmaratońskich i maratońskich – sierż. sztab. Rafał Jankowski.

Projekt zakładał przeprowadzenie kilku treningów sportowych dla dzieci i młodzieży z naszego miasta. Zajęcia odbywały się na terenie Białego Kamienia i Nowego Miasta. W treningach udział wzięło bardzo dużo najmłodszych biegaczy.

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego 65 zawodników wystartowało w biegu podsumowującym ich ciężkie treningi. Całość odbyła się na Nowym Mieście w tuż obok Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23. O bezpieczeństwo uczestników biegu czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji przedstawili dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego letniego wypoczynku. Omówiono sposoby reakcji w sytuacjach zagrożenia oraz gdzie i jak szukać pomocy. W czasie spotkania dzieci mogły porozmawiać z policjantami, zapoznać się z ich specyfiką pracy i specjalistycznym wyposażeniem do służby. Na zakończenie odbyła się loteria fantowa a uczestnicy zapozorowali do wspólnego zdjęcia.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group