Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3618
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rodzinna gra

Środa, 28 sierpnia 2019, 6:48
Aktualizacja: Czwartek, 29 sierpnia 2019, 8:37
Autor: red
Wałbrzych: Rodzinna gra
Fot. Zamek Książ
Gra z cyklu Zagraj z Naturą odbędzie się w najbliższą sobotę na terania parku okalającego Zamek Książ w Wałbrzychu. Bezpłatna zabawa dla dzieci powyżej 7 lat, ale także dla całych rodzin organizowana jest przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu z którym Książ nawiązał formalną współprace w ubiegłym roku.

Trasa gry Zagraj z naturą liczy 2 km, a czas jej przejścia to maksymalnie dwie godziny. Po zakończeniu gry odbędzie się ognisko z darmowymi kiełbaskami z grilla, a uczestnicy dostaną w nagrodę pamiątkowe koszulki i dyplomy. Wiek uczestników: od 7 lat, ale można zabrać mniejsze dzieci. W każdym zespole musi być pełnoletni opiekun. Rozmiar zespołu: 2-4 osoby (mogą to być zespoły rodzinne). Wymagana jest rejestracja pod linkiem:
https://forms.gle/z8w6hzk3WoE2VUn18

Zabawa ma charakter rodzinnego, edukacyjnego spaceru i polecana jest dla osób w każdym wieku. Najważniejsza jest spostrzegawczość i umiejętność kojarzenia faktów. Tematem przewodnim zabawy są obszary sieci Natura 2000 położone w okolicy Wałbrzycha i Gór Wałbrzyskich. Uczestnicy będą mieli dwie godziny na przejście trasy ok. 2 kilometrów. Pokonają ją swoim własnym tempem, spacerując i rozwiązując zagadki. Trasa spaceru będzie wiodła dróżkami parku.

Gra terenowa „Zagraj z naturą” realizowana w ramach projektu „Człowiek dla Natury – Natura dla człowieka”. Koegzystencja zamiast konkurencji w dolnośląskich obszarach Natura 2000″ w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Grę organizuje firma Akademia Zaciekawienia na zlecenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przy współudziale Zamku Książ w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group