Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5317
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rodzinna niedziela i nie tylko

Środa, 10 marca 2021, 10:21
Autor: red
Wałbrzych: Rodzinna niedziela i nie tylko
Fot. organizatorzy
Trwa Tydzień Kobiet w Starej Kopalni – za nami pierwsze wydarzenie czyli spotkanie „Kobiety Kopalni”. Na kolejne atrakcje związane z Dniem Kobiet instytucja zaprasza już jutro.

W miniony poniedziałek rozpoczął się Tydzień Kobiet w wałbrzyskiej Starej Kopalni. O godzinie 17.00 odbyło się spotkanie „Kobiety Kopalni”, na którym można było posłuchać wypowiedzi pań związanych z górnictwem – żon i córek górników. Zaproszone panie opowiadały o kobiecej perspektywie – niepokojach związanych z pracą najbliższych czy obchodach Barbórki. W kolejnych dniach zaplanowane są:

10.03., godzina 17.00 - warsztaty tworzenia szklanej biżuterii (koszt 30 zł/osoba, liczba miejsc ograniczona, zapisy: galeria@starakopalnia.pl, zakup biletu w dniu wydarzenia w kasie po wcześniejszej awizacji mailowej);

11.03., godzina 16.00 – Górnicze Historie „Kobiety na Kopalni” – prezentacja online na Facebook’u Starej Kopalni, udział bezpłatny;

12.03., godzina 17.00 – „Przez Kobietę, dla Kobiet, o Kobietach” - oprowadzanie po wystawach w Starej Kopalni, udział bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza awizacja na adres: galeria@starakopalnia.pl.

Podczas wydarzeń stacjonarnych obowiązuje zakrywanie nosa i ust maseczką oraz zachowanie dystansu społecznego.

W sobotni wieczór o godzinie 20.00 odbędzie się po raz kolejny Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni z pracami górniczymi. Poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej jest w przypadku zwiedzania zaplanowanego na 13 marca – zostały już ostatnie bilety, które można zakupić na stronie www.starakopalnia.pl. Na następne Nocne Zwiedzanie Stara Kopalnia zaprasza już 27 marca – bilety dostępne na stronie obiektu.

W tym tygodniu Stara Kopalnia zaprasza na pierwszą Rodzinną Niedzielę - każde spotkanie obejmuje inny temat z zakresu górnictwa i pracy na kopalni, nawiązuje do ciekawostek widzianych oczami dziecka na trasie zwiedzania. Zwiedzanie wybranych przestrzeni kopalni połączone jest ze specjalnymi zadaniami do rozwiązania w czasie trwania wycieczki. Oferta nie obejmuje zwiedzania całego obiektu, a tylko wybranych miejsc wchodzących w skład trasy turystycznej.

14.03.2021 odbędzie się pierwsze spotkanie „Górnik gotowy na szychtę!” i rozpocznie się od wędrówki po dawnym budynku łaźni i szatni łańcuszkowej. Każdy młody turysta dowie się gdzie górnicy się przebierali, jak przygotowywali się do pracy i czego najbardziej potrzebowali do pracy w kopalni. Kolejnym etapem będzie zapoznanie się z przestrzenią muzealną i rozwiązanie kilku ciekawych zadań. Bilety dostępne online na stronie Starej Kopalni. Zwiedzanie odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym.

Godz. 10:30 – dla rodziców z dziećmi w wieku 5-7 lat
Godz. 12:30 – dla rodziców z dziećmi w wieku 8-10 lat

Stara Kopalnia codziennie zaprasza na zwiedzanie obiektu, które trwa ok. 2 godzin. W tygodniu muzeum jest czynne od 11.00 do 17.00, w soboty i niedziele od 10.00 do 18.00. Zwiedzanie odbywa się w reżimie sanitarnym – obowiązuje noszenie maseczek i dystans społeczny. Bilety można kupić wcześniej przez stronę internetową.

Na terenie Starej Kopalni dostępne są obecnie dwie wystawy – fotografie Anity Andrzejewskiej w galerii budynku B10 oraz malarstwo Jana Lebensteina w Galerii Sztuki Współczesnej. Wstęp na wystawy jest wolny, czynne codziennie w godzinach 10.00-17.00.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
3
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group