Piątek, 10 lipca
Imieniny: Amelii, Antoniego, Filipa
Czytających: 2847
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rodzinny festyn na Starym Zdroju

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 24 września 2011, 9:31
Aktualizacja: 9:39
Autor: Sven
Fot. Sven
Konkurencje sportowe, chleb ze smalcem dla dorosłych i słodkości dla dzieci i mnóstwo dobrej zabawy. To już czwarty taki festyn przy GZS nr 2.

Od czterech lat przy Gminnym Zespole Szkół nr 2 w Wałbrzychu organizowany jest rodzinny festyn integracyjny. Jego celem jest wskazanie pozytywnych sposobów spędzania czasu w atmosferze fair play, bez nałogów, ale za to w miłej, rodzinnej atmosferze.

Organizatorami imprezy są Gminny Zespół Szkół nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 30, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 22, Publiczna Szkoła podstawowa nr 23, OSiR, MOPS, RWS „Stary Zdrój" z radnym Pawłem Sznurem na czele, RWS „Nowe Miasto” oraz radna Daniela Sprytula.

- Od wielu lat zajmuję się działalnością społeczną, szczególnie na Nowym Mieście. Dla mnie, jako radnej, bardzo ważne jest spędzanie czasu z mieszkańcami. Cieszy mnie, ze na nasze festyny przychodzą dzieci z rodzicami. Dzięki temu możliwe jest wzajemne poznawanie się i integracja. Ważne jest także to, że nie korzystamy z pieniędzy gminy. Fundusze pochodzą z konkursów i od prywatnych darczyńców – mówiła radna Daniela Sprytula.

- Od kilku lat organizujemy w naszej placówce takie festyny. Szkoła jest usytuowana na pograniczu dwóch dzielni, nasi uczniowie są z Nowego Miasta i Starego Zdroju. Te imprezy są dla nich i ich rodziców i, co ważne, cieszą się dużym zainteresowaniem. Mamy też grono sponsorów, dzięki którym uczestnicy licznych konkurencji mogą być nagradzani – podsumowała dyrektor szkoły Mariola Rząsowska.

Konkurencji rzeczywiście było wiele: rodzinne dyktando, gra w ringo, plakat o tematyce profilaktycznej, gra w kręgle, rzuty do celu, rodzinne rzuty do kosza, jedzenie pączków na czas, grupowe skakanie na skakance, herb rodzinny – malowanie na sztalugach, slalom rodzinny, skok dodawany, przeciąganie liny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~babcia wnusia 24-09-2011 12:59
pączki na czas były zarąbiste :)) super festyn :)
~leon 24-09-2011 16:08
fajnie dzieciaki line przeciągały :)
~Józek 24-09-2011 21:07
Oby więcej takich imprez!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group