Zalogowanych: 5

Ściegny: Rojek w formie

Wtorek, 10 grudnia 2013, 14:02
Aktualizacja: 14:02
W dniach 8–9 grudnia na obiekcie Family Tennis Camp w Ścięgnach odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny seria 1 w kategorii kadet.

Na starcie zameldowali się przedstawiciele MKS-u Szczawno Zdrój - Aleksandra Rojek i Jakub Witka.

W turnieju chłopców Kuba niestety już w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość Kacpra Lalka z SKT Szczecin.

Prawdziwy popis w turnieju dziewcząt dała Aleksandra Rojek, która była rozstawiona w całych zawodach dopiero z numerem 4. W walce o półfinał Ola pewnie wygrała z Pauliną Oczko z KKT Wrocław 6/3, 6/3, lecz tam czekała już na nią turniejowa jedynka - Karolina Szmit, która od stycznia będzie nr 1 w kraju w roczniku, a aktualnie plasuje się w okolicach 20. miejsca w Europie w roczniku. Ola po przegranym pierwszym secie 0/6 nie złożyła broni wznosząc się na wyżyny i wygrała kolejne dwa sety 6/4, 6/4 awansując do finału. W ostatecznej rozgrywce Ola pokonała Joannę Skrzypczyńską (nr 12 w Polsce) z UKS Dwójka Zielona Góra 6/2, 6/1. Ola triumfowała również w turnieju deblowym grając w parze z Karoliną Szmit pokonując w finale parę Kostek/Zajda 6/2, 6/2.