Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3461
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Roman Szełemej otrzymał medal Mickiewicz–Puszkin

Poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 16:21
Aktualizacja: Wtorek, 30 sierpnia 2016, 9:02
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Roman Szełemej otrzymał medal Mickiewicz–Puszkin
Fot. red
Na wniosek Stowarzyszenia Współpracy Polska–Wschód, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej otrzymał odznaczenie – Medal Mickiewicz–Puszkin.

Takie wyróżnienie nadaje Zarząd Krajowy instytucjom i osobom prywatnym, które w szczególny sposób propagują kulturę sąsiadów zza wschodniej granicy i poprzez liczne swoje działania zbliżają oba narody. Roman Szełemej odebrał nagrodę z rąk Leszka Solarka i Tadeusza Skrężyny.
- Prezydent wspiera naszą działalność, możemy liczyć na jego pomoc i zrozumienie i stąd to wyróżnienie – mówi Leszek Solarek.

Roman Szełemej podkreślił znaczenie dobrych kontaktów między sąsiadami i mówił o konieczności rozwijania współpracy.
- Nadal będę starał się budować te więzi między naszym krajem a sąsiednimi krajami, a także między naszym miastem a miastami za wschodnią granicą – mówi prezydent.

Samo Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód to organizacja pozarządowa, której głównym celem jest budowanie i rozwijanie dobrosąsiedzkich stosunków z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy w oparciu o najlepsze tradycje wzajemnego poszanowania. Stowarzyszenie dba o rozwój współpracy w dziedzinie naukowej, technicznej, oświatowej, kulturalnej, artystycznej, sportowej, turystycznej i gospodarczej. Skupia się na krzewieniu przyjaźni Narodu Polskiego i Narodów naszych Wschodnich sąsiadów. Wśród naszych państw partnerskich są: Armenia, Białoruś, Kazachstan, Mołdowa, Rosja oraz Ukraina.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group