Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2899
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Romski festiwal

Poniedziałek, 21 czerwca 2021, 7:30
Aktualizacja: 9:03
Autor: JAZ
Wałbrzych: Romski festiwal
Fot. JAZ
II Festiwal Muzyki i Kultury Romskiej „Romano Dzipen” odbył się pod patronatem Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja.

Dwudniowa impreza zaczęła się już w piątek od zorganizowanych w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury bezpłatnych warsztatów dla dzieci. Tego samego dnia odbyły się również warsztaty tańca cygańskiego prowadzone przez Urszulę Jarosiewicz, tancerkę, choreografa, instruktorkę tańca cygańskiego. Na koniec każdy mógł spróbować swoich sił w warsztatach śpiewu cygańskiego, które poprowadził Angelo Ciureja.

W trakcie dnia dużo rozmawiano o kulturze romskiej. Można było również wziąć udział w dedykowanych jej zagadnieniom warsztatach, ale głównym punktem zabawy były sobotnie występy, w których wzięły udział RADA Bogusławska Rada Dance Art, Zespół THAGAR, Zespół Perła i Bracia, Zespół Pheniorype, Zespół Miro Iło, Zespół Romano Drom. Niezwykle utalentowany wokalista był też gospodarzem i gwiazdą wieczoru.

- Festiwal został sfinansowany ze środków dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wzięły w nim udział polskie i zagraniczne gwiazdy muzyki romskiej. W programie były między innymi tradycyjne tańce polskiej i ruskiej Romy, także z Węgier, Iranu i Indii - zachwala festiwal młody artysta Angelo Ciureja.

Twoja reakcja na artykuł?

6
32%
Cieszy
6
32%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
5
26%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group