Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 1772
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ronal ma już 50 lat

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 2 lutego 2019, 12:11
Autor: red
Fot. WSSE "Invest Park"
Firma RONAL GROUP, jeden z czołowych światowych producentów obręczy z metali lekkich do samochodów osobowych i użytkowych, świętuje w tym roku 50–lecie swojego istnienia. Z okazji okrągłych urodzin we wszystkich oddziałach firmy odbędą się specjalne wydarzenia.

Wszystkie organizowane akcje koncentrują się na gronie ponad 8000 pracowników, których zaangażowaniu przedsiębiorstwo w dużej mierze zawdzięcza swój sukces. W Wałbrzychu obchody jubileuszowe odbędą się 31 maja i 1 czerwca 2019r. na placu przy politechnice [teren dawnej zajezdni autobusowej]. W ten sposób firma Ronal chciałaby podziękować swoim pracownikom za ich zaangażowanie i wspólny sukces, który potwierdzają rzesze zadowolonych klientów.

Firma RONAL została założona w 1969 roku w niemieckiej miejscowości Walldorf przez Karla Rolanda Wirtha; rok później w Forst (Niemcy) powstał pierwszy zakład specjalizujący się w produkcji obręczy odlewanych z metali lekkich. Już w 1971 roku RONAL otrzymał pierwsze zlecenie od producenta samochodów. W roku 1981 Karl Wirth zdecydował o dalszym rozwoju firmy, o powstaniu nowego filaru działalności: W Bitche (Francja) rozpoczęto produkcję kabin prysznicowych, które od roku 2009 powstają pod marką SanSwiss.

W kolejnych dekadach dzięki zaufaniu klientów firma RONAL GROUP mogła się rozwijać, tworząc coraz więcej miejsc produkcji w różnych krajach i umacniając swoją pozycję na rynku. Dziś w obszarze zarządzania i produkcji dla RONAL GROUP pracuje ponad 8000 osób w kilku spółkach córkach działających na całym świecie. Ponadto RONAL GROUP w dwóch siedzibach wytwarza własne narzędzia, a także dysponuje własnym centrum logistycznym do dystrybucji swoich produktów, noszącym nazwę RONLOG. Całkiem niedawno – pod koniec 2018 roku – wraz z nową spółką RONAL Technologie GmbH powołano do życia centrum innowacji, w którym opracowywane będą nowe technologie, materiały i produkty jutra, a także rozwiązania, dzięki którym firma RONAL GROUP będzie mogła wpływać na przyszłą mobilność, aby zapewnić sobie pozycję technologicznego lidera.

RONAL GROUP, realizując swój projekt PLANBLUE, od dawna ma na względzie odpowiedzialność ponoszoną wobec przyszłych pokoleń. Tworzenie zrównoważonych produktów takich jak obręcz RONAL R60-blue, oszczędna gospodarka surowcami naturalnymi, ograniczenie emisji CO2 oraz angażujące pracowników przedsięwzięcia to tylko niektóre aspekty strategii zrównoważonego rozwoju, która obejmuje coraz to nowe działania.

Z okazji okrągłych urodzin firma RONAL GROUP wymyśliła coś specjalnego i stworzyła złotą wersję swojej kultowej obręczy RONAL R50 AERO.

Twoja reakcja na artykuł?

12
48%
Cieszy
1
4%
Hahaha
2
8%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
8
32%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Mateusz 17-11-2019 13:45
Taka firma a nie stać jej by wynagrodzić swoich pracowników z okazji Jubileuszu podczas gdy inne biedniejsze firmy w regionie z okazji chociażby 10 lecia stażu pracy czy istnienia firmy wynagradzają finansowo pracowników na wszystko są pieniądze tylko nie dla pracownika który jest w tej firmie na samym dnie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group