Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 1874
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rosja i Ukraina muzycznie

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Poniedziałek, 31 maja 2010, 20:00
Aktualizacja: 20:01
Autor: MS
Muzyka królowała w Szczawnie–Zdroju
Fot. Krzysztof Żarkowski
XXX Dni Szczawna–Zdroju zakończyły się wczoraj koncertem przeniesionym wskutek deszczu z muszli koncertowej do teatru, a teatr objeżdżali dookoła kolarze uczestniczący w ulicznym kryterium o puchar burmistrza.

Koncert duetu Wschodnie Klimaty z Oleśnicy spodobał się sporej widowni złożonej głównie z kuracjuszy (i jednej dziewczynki w stroju komunijnym). Można było wysłuchać rosyjskich romansów, ulubionej piosenki Stalina, czyli „Suliko” (skądinąd bardzo przyjemnego utworu, co przeczy nieco opinii, że muzyka łagodzi obyczaje), „Pieśni gruzińskiej” Bułata Okudżawy, „Wernisażu” W. Leontiewa znanego z wykonania Danuty Stankiewicz, a potem srebrny szal zamieniono na ukraiński strój ludowy.

- Czuję, że my i wy jesteśmy trochę „ancient regime” i podobają nam się stare piosenki – mówił Zdzisław Kocik, lider zespołu. I rzeczywiście, „Jarzębina czerwona” wzbudziła entuzjazm publiczności, która falowała radośnie do taktu i włączała się podczas refrenu. Niektórzy nawet tańczyli. A potem „To były pięknie dni” Haliny Kunickiej (rosyjska „Trojka”), znów rosyjskie piosenki - słuchacze klaskali do taktu, śmiali się z dowcipów i udawali Morze Czarne – zaś na koniec przyjęta radośnie „Kalinka”.

- Dziękujemy ci, monsieur Wieniawski, że pozwoliłeś nam zagrać nieco lżejszą muzę w twoich barokowych wnętrzach – pożegnał się elegancko z teatrem pan Zdzisław.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group