Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 4434
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boguszów-Gorce: Rowerem przez Polskę

Czwartek, 6 sierpnia 2020, 11:15
Aktualizacja: 11:17
Autor: PAW
Boguszów-Gorce: Rowerem przez Polskę
Fot. organizatorzy
W sobotę 22 sierpnia 2020 roku Osir Boguszów–Gorce zaprasza do Boguszowa–Gorc miłośników kolarstwa na kolejną edycję zawodów z cyklu Grand Prix Amatorów na Szosie "Rowerem przez Polskę".

Sudety Wałbrzyskie, czyli prawdziwa śmietanka na torcie naszych rajdowych tras! Na niezwykle malowniczy i narysowany mocno falującą kreską kolejny etap „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy do Boguszowa-Gorc, gdzie emocji będzie co niemiara! Skąd ta pewność? Na początek niech wystarczy, że tamtejszy Rynek szczyci się mianem najwyżej położonego w Polsce.

Skoro zaczniemy wysoko – pierwsza część trasy upłynie na dynamicznym i niezwykle przyjemnym kołowaniu po raczej mniejszych niż większych pagórkach. Ani się obejrzycie, gdy na licznikach stuknie połowa dystansu! Im dalej jednak w rajd, tym nogi będą stawać się cięższe, a tętno i oddech wyraźnie poruszone. Spośród kilku zaplanowanych podjazdów, dwa-trzy mogą bowiem okazać się cokolwiek wymagające. A kto już pokona wszystkie trudności - będzie mógł rozkoszować się finiszem na ulicach Boguszowa-Gorc.

Z trasą rajdu mamy do wyrównania jednoroczne rachunki (poprzednio został storpedowany pogodą) i liczymy, że tym razem zaprezentuje się nam ona w pełnej krasie. Warunki ku temu są znakomite, bo okolica jest doprawdy piękna, a lokalne drogi jakby uszyte pod Cyklistów! W wersji podstawowej planowany dystans wyniesie niespełna 120 km (ok. 1700m całkowitego przewyższenia), a dla poszukujących wyzwań nieco mniejszego kalibru przygotujemy też wersję skróconą do ok. 85 km i pozbawioną największych trudności.

Dalsze szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na FB, poprzez klub na Stravie czy przez Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować.

Informacje dotyczące zapisów i wysokości opłat: www.rajdydlafrajdy.pl/rejestracja,
formularz rejestracyjny: www.protimer.pl/bio/727 (zapisy elektroniczne kończą się tydzień przed rajdem!),
strona rajdu: www.rajdydlafrajdy.pl/edycja-2020/dolnoslaskie

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group