Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 5729
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój/Głuszyca/Walim: Rowerowa turystyka

Wtorek, 29 czerwca 2021, 11:25
Aktualizacja: 11:27
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój/Głuszyca/Walim: Rowerowa turystyka
Fot. Gmina Jedlina–Zdrój
500 kilometrów tras rowerowych na terenie Jedliny–Zdroju, Głuszycy i Walimia. Po kilkumiesięcznych pracach nad wspólnym przedsięwzięciem pod nazwą „Rowerowa 500”, oficjalnie zainaugurowano projekt na terenie Kompleksu Sportowo–Rekreacyjnego „Active Jedlina”.

Leszek Orpel, Burmistrz Jedliny-Zdroju wspólnie z Romanem Głodem, Burmistrzem Głuszycy oraz Adamem Hausamanem, Wójtem Walimia w ubiegłym roku rozpoczęli prace nad projektem rozwoju turystyki rowerowej w regionie.

Rowerowa 500 to nie tylko trasy, ale także Miejska Obsługi Rowerzystów, gdzie można umyć, naprawić czy naładować rower elektryczny. To także ciekawe miejsca: jak punkty widokowe, zabytki, kąpieliska, parkingi oraz lokale gastronomiczne i noclegowe z dodatkową ofertą dla rowerzystów. W ten sposób budujemy produkt przeznaczony dla profesjonalistów, rodzin i osób, które traktują
jednoślad wyłącznie jako środek transportu.

W ramach „Rowerowej 500” na terenie Jedliny-Zdroju wytyczono i oznaczono ponad 100 kilometrów tras (od J1 do J8). Wszystkie mają swój początek na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Active Jedlina” przy ul. Kłodzkiej. Wszystkie są zmierzone i opisane. Tutaj znajduje się również Miejsce Obsługi Rowerzystów (MOR) z narzędziami i wodą, a także ze stacją ładowania. Kolejne MOR-y są zlokalizowane na terenie Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” przy ul. Poznańskiej, gdzie znajduje się również wypożyczalnia rowerów oraz przy Kompleksie Pałacowo-Hotelowym Jedlinka przy ul. Zamkowej.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się kolportaż bezpłatnych map dla turystów, na których zaznaczone są różne atrakcje oraz lokale gastronomiczne i noclegowe, które posiadają ofertę dla rowerzystów, m.in. bezpieczny parking czy możliwość umycia pojazdu.

Twoja reakcja na artykuł?

10
53%
Cieszy
7
37%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group