Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 2824
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Rowery na topie

Poniedziałek, 20 maja 2019, 8:19
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Rowery na topie
Fot. organizatorzy
W piątek, 24 maja, odbędzie się IX sesja Rady Miejskiej w Szczawnie–Zdroju. Wśród projektów uchwał jest uchwała o zmianach w budżecie gminy, a zmiany wiążą się m. in. z nowymi zadaniami inwestycyjnymi, które zaplanowała gmina.

Pierwsze z nich to opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu wokół toru Four Cross na Słonecznej Polanie pod kątem szlaków rowerowych, szlaków do nordic walking i tras narciarstwa biegowego. Gmina zamierza skatalogować istniejące szlaki rowerowe, wytyczyć i oznakować nowe, a w dalszym etapie przygotowanie mapki w wersji papierowej i na stronach internetowych oraz umieścić je w systemach takich jak Strava, Garmin, Trailforks, Endomondo, itp.
- Nowością będą tzw. single tracki, czyli wąskie ścieżki do uprawiania kolarstwa górskiego. - Jest duże zainteresowanie tym tematem w Szczawnie, dlatego chcemy się z tym zmierzyć, zapraszając oczywiście zainteresowanych taką formą aktywności mieszkańców do konsultacji – mówi Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju.

Gmina planuje także uruchomienie całodobowej wypożyczalni rowerów miejskich, w tym elektrycznych. Jeszcze w tym roku ma zostać przeprowadzone postępowanie przetargowe.

Równolegle gmina zleci koncepcje zagospodarowania góry Chełmiec na cele rekreacyjne. Na oba dokumenty przewidziano kwotę 35.000 zł.
Sporty rowerowe i związana z nimi aktywność to wizytówka miasta. W sierpniu na Słonecznej Polanie odbędą się duże imprezy z tym związane – mistrzostwa w randze Pucharu Świata 4x Pro Tour i Mistrzostwa Polski MTB. We wrześniu rozegrany zostanie finał Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz wyścig MTB XC Juniora Młodszego.

W ubiegłym tygodniu odbyła się inspekcja toru na Słonecznej Polanie, na którym rozgrywane są zawody four crossu, jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez sportowych w kraju. Tor jest ogólnie w bardzo dobrym stanie.
- Trzeba wykonać kilka usprawnień: przeprogramować bramkę startową do obowiązujących zasad, wymienić belkę na prostej startowej i poprawić wzmocnienie pierwszego wirażu. Poza tym wszystko jest w bardzo dobrym stanie – mówi Agnieszka Kunc-Mosoń, jedna z organizatorek zawodów

Prace naprawcze rozpoczną się niebawem. W inspekcji brali także udział: zastępca burmistrza Łukasz Kurjata, odpowiedzialny za obiekty sportowe Tomasz Malik oraz Tomasz Cichy, sędzia Międzynarodowy MTB i Przewodniczący Kolegium Sędziów PZKol.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group