Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 5674
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rozbłysną Ogrody Światła

Piątek, 30 września 2022, 9:21
Aktualizacja: 9:22
Autor: red
Wałbrzych: Rozbłysną Ogrody Światła
Fot. organizatorzy
Zamek Książ i jego otoczenie zachwycają o każdej porze roku. Jednak jesienią i zimą magiczny nastrój tego miejsca potęgują Ogrody Światła, czyli czasowa atrakcja dostępna na zamkowych tarasach i w wałbrzyskiej Palmiarni.

Już 28 października tarasy i ogród Palmiarni rozświetlą tysiące świateł.

Trasa przy Zamku Książ to dekoracje nawiązujące do historii zamku i zamkowego życia. Znajdziecie tu postacie na książęcym balu, uwielbiane przez księżną Daisy róże, iluminacje na licznych fontannach oraz rycerzy i zjawy tworzących trasę "Średniowieczny Książ". Całość uzupełnia nastrojowa muzyka.

W tym roku w Ogrodach Światła pojawią się uwielbiane przez wszystkich… zamkowe koty. Psotne kocury pochowają się na terenie zamkowych tarasów, a zadaniem turystów będzie ich odnalezienie w ramach dedykowanej gry terenowej. Atrakcją dla małych i dużych będzie możliwość wykonania zdjęcia w świetlistym wagonie Złotego Pociągu.

Oprócz tysięcy światełek na jednej z zamkowych ścian zobaczymy projekcję postaci księżnej Daisy. Wybór nie jest przypadkowy, ponieważ 2023 został ogłoszony Rokiem Księżnej Daisy von Pless w Wałbrzychu w 150. rocznicę urodzin i 80. rocznicę jej śmierci.

Po zwiedzaniu Zamku warto udać się do pobliskiej Palmiarni. W egzotycznym otoczeniu pojawią się kolorowe żółwie, rybki, flamingi i papugi. W zimowym ogrodzie znajdziecie również iluminację czterometrowej żyrafy, krokodyla, czy też wieloryba. W ramach biletu na Ogrody Światła zwiedzicie także wnętrza zabytkowej Palmiarni wieczorową porą. Wśród egzotycznych roślin odkryjecie świetliste lemury i wiele więcej.

Ogrody Światła będą otwarte od 28 października do 28 lutego w godzinach:
niedziela-czwartek: 17:00-20:00
piątek-sobota: 17:00-21:00

Istnieje możliwość zakupu biletu łączonego lub osobno na Ogrody Zamku I Ogrody Palmiarni.

Twoja reakcja na artykuł?

3
21%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
14%
Smuci
0
0%
Złości
9
64%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group