Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 2909
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rozbój po pijaku

Środa, 10 lipca 2019, 13:27
Aktualizacja: Czwartek, 11 lipca 2019, 13:14
Autor: red
Wałbrzych: Rozbój po pijaku
Fot. KMP Wałbrzych
Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch oraz trzech miesięcy zastosował Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w stosunku do dwóch sprawców rozboju, do którego doszło pod koniec maja tego roku przy ul. Wrocławskiej w dzielnicy Szczawienko. Działania operacyjne przeprowadzone przez wałbrzyskich policjantów doprowadziły do wytypowania i zatrzymania obu podejrzanych. 31–letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego wpadł w ręce funkcjonariuszy kilka dni po zdarzeniu, a drugi z mężczyzn – 25–letni wałbrzyszanin – w minioną niedzielę.

Poinformowani o rozboju wałbrzyscy policjanci 26 maja tego roku niezwłocznie udali się na ul. Wrocławską w Wałbrzychu i ustalili, że dwóch przestępców w rejonie stacji benzynowej doprowadziło do stanu bezbronności dwoje pokrzywdzonych, a następnie ukradło mężczyźnie saszetkę z dokumentami oraz telefonem komórkowym.

Przeprowadzone na miejscu zdarzenia czynności procesowe, a następnie działania operacyjne, doprowadziły do zatrzymania przez funkcjonariuszy pierwszego ze sprawców – 31-latka, który trafił w ręce policjantów Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 4 czerwca tego roku. Drugi z podejrzewanych o ten czyn mężczyzn – 25-latek - dzięki dalszym działaniom operacyjnym został natomiast zatrzymany przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji I w Wałbrzychu w minioną niedzielę w godzinach wieczornych w dzielnicy Podzamcze. Obaj podejrzani stwierdzili, że w momencie zdarzenia znajdowali się w stanie nietrzeźwości.

Decyzją sądu starszy ze sprawców trafił do aresztu na trzy miesiące, a jego młodszy kolega został tymczasowo aresztowany dwa miesiące. Obaj odpowiedzą za rozbój. Teraz mężczyźni mogą spędzić za kratami więzienia nawet 12 lat. W toku wykonanych czynności policjanci odzyskali skradzione mienie.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group