Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2769
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: „Rozdarcie i cisza” – wernisaż wystawy tkaniny artystycznej

Niedziela, 15 października 2017, 6:45
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: „Rozdarcie i cisza” – wernisaż wystawy tkaniny artystycznej
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Inspirowane fragmentami Biblii prace autorstwa Roberta Wieczorka mogli podziwiać na wernisażu wystawy pt. „Rozdarcie i cisza” goście Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczawnie–Zdroju.

- Od 25 lat cały czas się uczę, dochodzę do różnych wariantów podczas tworzenia tych prac i szukam sposobu na wyrażenie siebie. Są to abstrakcyjne formy, każdy może interpretować je na swój sposób. Dla mnie inspiracją jest Biblia. Każda z tych prac jest przetransportowaniem myśli ze Starego lub Nowego Testamentu – mówi autor kolekcji.

Przedstawione prace Robert Wieczorek stworzył w ciągu ostatnich dwóch lat. Jak mówił podczas otwarcia, są to prace pochodzące z dwóch cykli. Na pierwszy ze wspomnianych cykli składają się małe prace tworzone podczas podróży, natomiast drugi to właśnie te inspirowane Biblią.
- Z tkaniną mamy do czynienia od początku naszego życia, aż do jego końca. Bez niej nie możemy normalnie funkcjonować. Mi tkanina daje największą możliwość realizacji oraz uczy mnie cierpliwości, dokładności i wytrwałości – dodaje artysta.

Robert Wieczorek ukończył studia na kierunku Pedagogika z Edukacją Plastyczną w Wałbrzychu oraz dwuletnie seminarium tkaniny artystycznej we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Ewy Poradowskiej-Werszler. Należy do Grupy Tkackiej „Wątek”, działającej przy Galerii Tkackiej na Jatkach we Wrocławiu. Brał udział w 7 wystawach indywidualnych i w 10 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą oraz w przeglądach tkaniny artystycznej.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group