Czytających: 5284

Chojnów: Rozgrywki centralne nie dla Górnika

Poniedziałek, 22 czerwca 2009, 5:41
Aktualizacja: 5:44
Piłkarski zespół Górnika Wałbrzych w mocno rezerwowym składzie przegrał finałowy mecz Pucharu Polski szczebla dolnośląskiego z Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie 1:2 (1:1). Gola na 1:0 dla naszej ekipy w 19 minucie meczu z karnego zdobył Piotr Przerywacz.

Cały mecz ze względu na braki kadrowe biało-niebieskich rozegrał junior Michał Starczukowski i to po jego dośrodkowaniu w pierwszej połowie obrońca Motobi dotknął piłkę ręką za co sędzia główny spotkania podyktował rzut karny, który skrzętnie wykorzystał Piotr Przerywacz. III-ligowcom udało się wyrównać w 34 minucie, kiedy to Adam Mostowski w sytuacji sam na sam pokonał Damiana Jaroszewskiego.

W drugiej części meczu po obu stronach boiska napastnicy mięli kilka okazji na zdobycie bramki, ale jedynego gola w tej części gry zdobył w 64 minucie Arkadiusz Półchłopek. Górnik odpada z rywalizacji o Puchar Polski. Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie gra dalej w rozgrywkach centralnych.

Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Górnik Wałbrzych 2:1 (1:1)

Górnik: Jaroszewski, D. Michalak, Przerywacz, Gromniak, Smoczyk, Starczukowski, Wepa, Wojtarowicz, Udod, Janik, Konarski.