Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 2969
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Rozmawiali o lecznictwie w uzdrowisku

Czwartek, 4 kwietnia 2019, 8:26
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Rozmawiali o lecznictwie w uzdrowisku
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
W Hotelu Maria Helena w Szczawnie–Zdroju odbyła się konferencja inauguracyjna projektu "Lecznictwo uzdrowiskowe na pograniczu czesko–polskim i jego wkład w rozwój regionalny – Spa 4 Development".

Podczas konferencji zaprezentowano m.in. zagadnienia dotyczące uzdrowisk jako potencjał przyrodniczy, przyszłość uzdrowisk na świecie, w Europie i Czechach w ciągu najbliższych 15 lat, znaczenie stosowania medycyny opartej na dowodach (EBM) w baleneoterapii dla rozwoju miast uzdrowiskowych.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska, a jego Partnerami są Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej NOVUM z o.o., Univerzita Palackého v Olomouci oraz Województwo Dolnośląskie, reprezentowane przez Instytut Rozwoju Terytorialnego.

W projekcie planowane są m.in. działania: opracowanie „Atlasu uzdrowisk na pograniczu polsko-czeskim” oraz „Podręcznika dobrych praktyk”, spotkania okrągłych stołów i konferencji. Podczas konferencji Szczawno-Zdrój reprezentowali Burmistrz Miasta Marek Fedoruk i Prezes S.A. Uzdrowisko Szczawno-Jedlina Barbara Grzegorczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
60%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group