Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 1603
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rozpoczęli termomodernizację

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 27 lipca 2017, 10:11
Aktualizacja: 14:13
Autor: red
Fot. PWSZ Wałbrzych
Rozpoczęto roboty budowlanych dla zadania „Termomodernizacja budynku przy ul. Piotra Skargi 14A w Wałbrzychu”. Zgodnie z planem działania prace rozpoczęły się od rozbiórki balkonu. Planowany termin zakończenia inwestycji – listopad 2018.

Przedsięwzięcie ma na celu zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej w obiekcie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, co przyczyni się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń pyłowych i gazowych do powietrza generowanych przez ten obiekt, obniżając tym samym jego energochłonność oraz szkodliwe oddziaływanie zanieczyszczeń na środowisko i zdrowie ludzi, a w konsekwencji zmniejszając koszty jego utrzymania (szczególnie w sezonie grzewczym) i w sposób znaczący odciążając budżet Uczelni, jak również poprawiając jakość życia mieszkańców okolicy, w której obiekt ten jest zlokalizowany.

Głównym celem niniejszego projektu jest kompleksowe uporządkowanie gospodarki energetycznej budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu poprzez dążenie do zmniejszenia zużycia przez obiekt ten energii cieplnej i osiągnięcie wymiernego efektu ekologicznego w zakresie ochrony powietrza.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group