Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2723
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rozpoczyna się kolejna edycja „Górali na Start”

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Środa, 8 maja 2013, 16:46
Aktualizacja: Czwartek, 9 maja 2013, 9:47
Autor: PAW
Fot. PAW
Już w niedzielę 12 maja na stadionie w Boguszowie–Gorcach nastąpi inauguracja rywalizacji kolarzy w imprezie „Górale na Start”.

Impreza „Górale na Start” już na stałe weszła do kalendarza imprez sportowych organizowanych w Wałbrzychu i w okolicznych miejscowościach. W tym roku organizatorzy przygotowali trzy edycje. 12 maja, a więc w najbliższą niedzielę, rowerzyści będą się ścigać na stadionie w Boguszowie-Gorcach, 15 czerwca kolejna edycja odbędzie się w Szczawnie Zdroju, a finał zaplanowano na 10 sierpnia w Parku Sobieskiego.
- Impreza jest powszechnie znana i jej popularność nie słabnie – mówi Arkadiusz Grudzień, jeden z organizatorów „Górali na Start”.

Według Elżbiety Bieniek-Budz, dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach, wyścigi, które odbędą się w niedzielę w Boguszowie-Gorcach, zgromadzą z pewnością sporą liczbę uczestników.
- Nasza gmina już po raz trzeci włącza się do zorganizowania jednej z edycji „Górali na Start” – mówi Elżbieta Bieniek-Budz. – Co roku mamy wspaniałe trasy, dużą frekwencję i w tym roku będzie podobnie.

Czerwcowy wyścig, który zostanie rozegrany w Szczawnie Zdroju, odbywać się będzie jako jedna z atrakcji Dni Szczawna Zdroju. Tak więc i tam raczej o frekwencję i zainteresowanie kibiców nie ma się co obawiać. Piotr Stokłosa, współorganizator imprezy i prezes klubu Jama Wałbrzych, zapewnia, że trasy będą świetnie przygotowane i zachęca do udziału w ściganiu.
- Ze względu na długą zimę pierwsza edycja w Boguszowie-Gorcach została przesunięta, ale jestem pewien, że to nie przeszkodzi nam w zorganizowaniu świetnych zawodów – mówi Stokłosa.

Mariusz Gawlik, szef wałbrzyskiego OSiR-u, tymczasem już zachęca mieszkańców Wałbrzycha i okolic do kibicowania nie tylko uczestnikom „Górali na Start”, ale również tym, którzy będą rywalizować w Wałbrzychu w innych imprezach kolarskich.
- Wałbrzych jest doceniany za dobrą organizację, za dobre trasy i dlatego co roku otrzymujemy w dowód uznania kolejne imprezy i bardzo się z tego cieszymy – mówi Mariusz Gawlik.

Przypominamy, że w „Góralach na Start” mogą uczestniczyć już dzieci od 3 roku życia. Więcej informacji na temat cyklu wyścigów na stronie internetowej: www.goralenastart.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group