Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 2655
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rozwój lokalny

Piątek, 17 stycznia 2020, 10:35
Aktualizacja: Sobota, 18 stycznia 2020, 9:02
Autor: red
Wałbrzych: Rozwój lokalny
Fot. UM Wałbrzych
Wałbrzych znalazł się na liście 54 spośród 213 miast polskich w ramach Programu „Rozwój lokalny”. Granty na realizację kompleksowych i modelowych projektów rozwojowych w II etapie dostanie około 15 najlepszych projektów.

Dla 54 miast – Wnioskodawców wybranych do kolejnego etapu nastąpi teraz okres intensywnej pracy nad przygotowaniem kompletnej propozycji projektu (wraz z Planem Rozwoju Lokalnego i Planem Rozwoju Instytucjonalnego) przy kompleksowym wsparciu ze strony ekspertów Związku Miast Polskich oraz Instytutu Rozwoju Miast i Regionów.

Czym jest Program "Rozwój lokalny"?

Program „Rozwój lokalny” jest adresowany do małych i średnich miast, wyłonionych przez Polską Akademię Nauk jako ośrodki z najtrudniejszą sytuacją społeczno-gospodarczą w kraju. Ma stanowić odpowiedź na najważniejsze wyzwania, z jakimi borykają się te miasta, takie jak wdrażanie standardów dostępności czy wspieranie przedsiębiorczości i lokalnej gospodarki. To największy w Polsce projekt szkoleniowo-doradczy dla samorządów małych i średnich miast pod nazwą „Budowanie potencjału instytucjonalnego średnich i małych miast w Polsce na rzecz wdrażania skutecznych lokalnych polityk rozwoju”. Budżet Programu „Rozwój lokalny” w części grantowej administrowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wynosi 102 mln euro. Środki te będą przeznaczone na projekty rozwojowe dla miast. Program jest finansowany ze środków Funduszy norweskich i EOG 2014 – 2021.

Więcej informacji : http://www.miasta.pl/aktualnosci/program-rozwoj-lokalny-lista-projektow-zakwalifikowanych-do-ii-etapu-naboru

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group